מה מחכה לכם היום:
 


גליל אחר: ארוחת בוקר בכליל

את בוקר הטיול נפתח ביישוב הכי מרתק ואידיאולוגי באיזור – כליל, עטרת הגליל. כבר בכניסה ליישוב (שימו לב לא לפספס את הפנייה) ודאי תבחינו כי בין הגבעות הירוקות, פתאום משתרבבים להם בתים בסדר לא קבוע, שנראים אורגניים בנוף. למעשה, לא רק הם אורגניים, אלא גם כל צורת החיים האקולוגית במקום: היישוב אינו מחובר לחשמל (לכן הגעה בשעות החושך עשויה להיות מעט בעייתית) מסיבה אידאולוגית ורצון להתחבר לטבע, האווירה במקום מאוד פתוחה ומקבלת, ורבים מהמאכלים במסעדות המקומיות הם צמחוניים ואף עשויים מחומרי גלם אורגניים.

כאן, בגליל האחר והצנוע, שרבים אולי לא מכירים, זה המקום האידיאלי לכבות את הסלולרי המטרטר ולאכול ארוחת בוקר שקטה. אחד מבתי הקפה המקסימים שבאזור הוא קפה בכליל, שמציע ארוחות קלילות, צמחוניות ונפלאות. לא משנה באיזו מנה תבחרו - , אל תשכחו ללוות אותה בלגימה מתה צמחים (מהגינה!) או צ'אי עם אחד מהקינוחים המוכנים במקום, ולהישען על אחת מהכריות הפזורות במקום. עונג צרוף.


גליל אחר בישוב כליל | 
צילום: עומר זיו
 

כדאי להכיר: נחל געתון ומבצר יחיעם

אחרי ארוחת הבוקר השלווה שלנו נמשיך לטיול יפהפה, שלשמו התחלנו את היום מוקדם - טיול במסלול שיחשוף עבורינו פינה ופנינה אחרת, שאותה אולי עוד לא הכרנו, אך כמו שאומרים: תמיד יש פעם ראשונה. המסלול שנציע לכם הפעם הוא יפהפה וירוק, ומוביל אותנו לאורכו של הנחל (או הנהר) שמגיע עד הים, ושעל שמו נקרא רחובה המרכזי של העיר הכי גדולה באיזור – נהריה.

במסלול תעברו בין חורש ים תיכוני עשיר, תגלו טחנות קמח ישנות ועוד חורבות מבנים, ואם תעצרו במקומות הנכונים ותביטו אחורה, אולי תזכו לראות את ריצוד הים הכחול שבמרחק. אל תשכחו לקטוף לעצמכם כמה צמחים לתה של הערב, שאותו אתם עומדים ללגום במקום מיוחד באמת: מבצר יחיעם.


הכחול, הירוק, הורוד והמבצר | צילום: רשות הטבע והגנים

שנת אבירים: גן לאומי יחיעם

מבצר יחיעם הוא מבצר צלבני, שתאריך בנייתו המקורי לא ידוע, אך הוא מתנשא בגאון ונראה כמבנה ששייך לזמן אחר. מצבור אבנים מרתק זה, מספר לנו על עולם אחר של אבירים על סוסים, של מלחמות אגו ונסיונות להטביע חותם על הקרקע. כמו כן, המבצר מספק לנו מגרש משחקים בין מסדרונות מקושתים ואבנים היסטוריות. בגובה המבצר נמצאת אחת התצפיות היפות ביותר על הגליל המערבי. נתמזל מזלכם, וזהו המקום בו אתם הולכים לבלות את הלילה. לצערנו, לא נוכל להבטיח לכם חדר מפואר במבצר, אבל בהחלט נציע לכם את הדבר הטוב הבא. 

באתר הקמפינג הנמצא בסמוך למבצר, איזור לינה גדול ורחב בו נמצאים כל האמצעים שינעימו את שהותכם בחיק הטבע: ברזיות מים, חשמל ותאורה, שירותים, שקעי חשמל ואפילו אפשרות לארוחת ערב מלכותית- במקום קיימת אפשרות למנגל כך ש... מי מוכן לערב "על האש"?


שנת אבירים בחניון הלילה יחיעם | צילום: רשות הטבע והגנים​

רוכבים בגליל: טיול באגי מלא אדרנלין

ויהי ערב, ויהי בוקר! קומו עורו טיילנים יקרים. הגיע הזמן להעלות את הדופק ולצאת להרפתקה רכובה בין נופי הגליל. "רוכבים בגליל" יציידו אתם בבאגי ממוגן ובטיחותי וכמובן במדריך שיידע להוביל ולקחת אתכם לתצפיות הכי שוות. לחלופין, ניתן לצאת לטיול סוסים מרגיע קצת יותר. מה שבטוח – טיול בגליל הוא לא טיול בגליל בלי רכיבת שטח. אז, לכו לבלוע את כל היופי הזה בקצב שונה, הקשיבו לצלילים, רחרחו את ניחוחות האדמה והעצים ותבלו בנעימים.


טיול באגי מלא אדרנלין | צילום: רוכבים בגליל
 

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" »