העולם הירוק: טיול בנחל מיצר

דמיינו לכם נסיעה בכבישים אינסופיים, סביבכם משטחים ירוקים, הרים יפהפיים ברקע, פרות מנשנשות דשא ורוגע מוחלט. ועכשיו, הפסיקו לדמיין וסעו לגולן! כמו ספר צביעה שמקבל אופי וצבע, גם הגולן המקסים החל להיצבע לאט-לאט בצבעי חורף ולהתעטף בגוונים הירוקים שאנחנו כל כך אוהבים לראות עליו. כל מה שצריך הוא סוף שבוע שמשי, סלסלת פיקניק ורצון לנשום אוויר אחר.

אז בוא נשתלב ונהיה כמו האיש הירוק: ניכנס לאוטו הירוק שלנו, ניסע בכביש הירוק ונגיע למסלול הירוק והיפה בנחל מיצר, בדרום רמת הגולן. הנחל הוא אחד מאפיקי הירמוך, והוא מהווה מקום גידול טבעי לצמחייה ולחיות רבות, בהן חזירי בר וצבאים – נסו לזהות את עקבותיהם בבוץ, או סתם לשחק בו בעצמכם! גולת הכותרת במסלול היא המפל שזורם בחודשים גשומים ומוסיף עוד קסם לנחל. אז קדימה אנשים ירוקים וסקרנים, נצא לדרך!

העולם הירוק בנחל מיצר | צילום: יוחאי כורם

צבעי הטעם הטוב: הרפת הרובוטית באבני אית"ן

כמו ששמתם לב בוודאי גם בדרכים וגם במסלול, את הנופים הירוקים חלקו איתנו פרות הגולן הצבעוניות: פרות חומות שידועות כיצרניות השוקו הטובות ביותר, פרות לבנות שמייצרות קצפת מדהימה ופרות שחורות ולבנות שמחליטות לבד מתי הן רוצות חליבה! נשמע מוזר? טוב, אולי הגזמנו קצת עם הקצפת והשוקו, אבל במקום מיוחד שנקרא הרפת הרובוטית, בהחלט תזכו לראות פרות שמחליטות בעצמן על שעת החליבה. איך? בסיור המודרך במקום יסבירו לכם הכל, ותוכלו אפילו להתנסות בעצמכם בהכנת חמאה ולהתפנק בשוקו מתקתק, שמתאים בדיוק לתחילת החורף. אם כן, אחרי המסלול הירוק נעבור כולנו למסלול השחור-לבן, נלמד דבר מה על החיות הנפלאות והנדיבות האלו ונהפוך את היום הזה למו-שלם! 

צובעי העולם ביופי: כפר האמנים אניעם

וכעת נמשיך למקום שבו מתגוררים אנשים שמכניסים צבע לעולם: כפר האמנים אניעם, פנינה קסומה בלב הרמה. במדרחוב קטן ומקסים תמצאו שלל חנויות וגלריות של אמני המקום, שמציגים בהן את מרכולתם. אבל עוד לפני הכניסה למבנים, כבר בהצצה מבחוץ תבחינו בשלל צבעים ורעיונות, ואולי אף תצליחו לזהות איזה אמן שוכן בפנים. מומלץ להסתובב בין המבנים, לאכול באחד מבתי הקפה המתקתקים וליהנות מהיופי באזור הכי גבוה בארץ. אלו מכם שלא מיצו את הטיול בבוקר, יוכלו ללכת לחפש את המעיין הקטן בכפר, ואם קצת חמים בחוץ, אולי אפילו לטבול בו את הבהונות.

ברוכים הבאים לעולם האמנות | צילום: אינה גרייזל

והייתה הקשת: לינה בקשת יהונתן

שמתם לב לכל הצבעים שראינו היום? בואו נאסוף אותם, נצבע את הקשת ונלך בעקבותיה הרי שבקצה מחכה לנו שדון קטן עם קדרת זהב. במקרה הזה קדרת הזהב היא הקשת עצמה קשת יהונתן! שם נבלה את הלילה, בין פכפוך מים, דשאים ירוקים ונופי הגולן כולו. באיזור הקמפינג של המקום, על יד בריכת ברווזים וצבים תוכלו להקים אוהל משלכם, או לישון באחד מהאוהלים הקבוצתיים המחוממים בימים הקרים. זה הזמן להוריד הילוך ולהתחבר לשלוות הרמה, להתקלח (במקלחת חמה), לבשל או לעשות קומזיץ, ללכת לישון ולחלום חלומות ורודים ונפלאים. לילה טוב שדונים.

קדרת הזהב שבקצה הקשת | צילום: קשת יהונתן

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" >>

לתחילת הכתבה


      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות