נקודת ההתחלה: התצפית בנבי חזורי וטבילה בנחל חזורי

את הבוקר אפשר לפתוח בתצפית של נבי חזורי, אזור קדוש לדרוזים, ועם הרבה אזורים לפיקניק, שנמצאת בצמוד לכניסה לנחל חזורי. אחרי שתצטלמו במרפסת  התצפית היפה, אפשר להתחיל ולצעוד במסלול נחל חזורי.

בגלל החום שעשוי להיות כבד בקיץ, מאוד לא מומלץ ללכת את המסלול עד הסוף. למזלנו, די מהר לתוך הירידה המוצלת כבר תמצאו את הנחל זורם עם נקודות נעימות לטבילה ואפשר לחזור לרכב אחרי הטבילה.

עוד אפשרות היא להמשיך את המסלול הכחול עד לצומת ולעלות עם המסלול שמוביל אל קלעת נמרוד.

צילום: כרמל קמין
נחל חזורי | צילום: כרמל קמין

קפה פסטורלי: מעיין עין חרמון

מחניון נחל חזורי שימו בוויז את קיבוץ נמרוד (בערך רבע שעה), ותעצרו ממש מאתיים מטר לפני שאתם מגיעים לשם. הנסיעה אמורה לקחת בסביבות רבע שעה. מחנים את האוטו ליד הגדר, ממש קצת לפני העלייה הסופית לנמרוד, ומתחילים לרדת בשביל אל עבר העצים. מעיין עין חרמון מסתתר ממש מאחורי העצים וסביר מאוד שתראו שם פרות רועות.

הכניסה למעיין אפשרית, אבל קחו בחשבון שהפרות שותות ממנו גם ולכן המים לא סופר נקיים. מה שכן, זה מקום משובח לפק"ל קפה ועצירה בנוף. 

לרעבים, בקיבוץ נמרוד יש את מסעדת קדירת המכשפה והחלבן, או שתמצאו מגוון מסעדות חומוס ובשרים בכפר מסעדה (עוד עשר דקות נסיעה משם).

עין חרמון. צילום: כרמל קמיןמעיין עין חרמון | צילום: כרמל קמין

מחפשים קינוח? לכו לקטוף אותו!

אתרי הקטיף העצמי בגולן גדושים בפרי: דובדבנים, תותים, תותי עץ, פטל ושאר פירות יער. אפשר לשים בוויז ולהגיע לקטיף בבוקטעה או אלרום תוך עשר דקות מקיבוץ נמרוד. יותר דרומה תמצאו גם את מטע בראשית של עין זיוון ואתר הקטיף של מרום גולן. במרבית אתרי הקטיף תשלמו מחיר כניסה סביב 35 ₪ ועוד 20-30 ₪ לכל קילו פרי שתקטפו ותקחו הביתה.

דובדבנים אדמדמים. צילום: כרמל קמין
דובדבנים אדמדמים | צילום: כרמל קמין

תצפית מקסימה בשקיעה: הר בנטל

רגע לפני שאתם חוזרים הביתה, יש עוד נקודת תצפית שאף פעם לא מאכזבת: התצפית מהר בנטל. מטיבי לכת ליכולים לבחור לעלות אותה ברגל בימים שלא חם מדי, מטיבי לסת יכולים לקחת את האוטו עד לפסגה ולצעוד עוד טיפה אל התצפית, שם יחכה לכם בית הקפה "קופי ענן", מרכז מבקרים של המועצה האזורית גולן וכן מוצב צבאי עם עמדות הסברה מוקלטות על הקרבות שהיו פה.

הר בנטל. צילום: יוחאי כורם

הכתבה נכתבה על ידי כרמל קמין, בלוגרית תיירות ובעלת בלוג הטיולים מסוף כרמלית »


עוד כמה דברים שיעניינו אותך: