איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

הר בנטל

הר בנטל יספק לכם תצפית מרשימה על רמת הגולן וסוריה, וכמו כן - תוכלו ליהנות ממעבר בתוך שחזור של מוצב צה"לי עם עמדות הסברה אוטמטיות
| 05/07/2020

הר בנטל הוא פסגה געשית הנמצאת בסמוך להר אביטל הסמוך. משמם של השניים ניתן ללמוד כי הר אביטל מעט גבוה יותר, אך שניהם שייכם לאותו רכס געשי. גובהו של בנטל הוא 1,164 מטר מעל פני הים, והוא נוצר כתוצאה מהתפוצצות געשית של מבנה געשי חרוטי. בפיצוץ חלקו המערבי של ההר התפוצץ, ובכיוון זה גם זרם קילוח הבזלת, עליו נמצא היום קיבוץ מרום גולן הסמוך.

על פסגת ההר נמצאת תצפית מצויינת, בית קפה ("קופי ענן") וכן מרכז מבקרים של המועצה האזורית גולן. במקום ניתן גם להכנס לשחזור של מוצב צה"לי עם עמדות הסברה אוטמטיות. מראש ההר יורד שביל המסומן בסימון שבילים אדום, צפונה לעבר מאגר המים בנטל בו מגדלים כיום קרפיונים. 

מערבית להר ניתן לראות בבירור את העיר קוניטרה, עיר סורית שנהרסה במהלך מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים. הסורים הקימו את קוניטרה החדשה כמה קילומטרים צפונית לעיר ההרוסה. לאור ההתפתחויות של השנים האחרונות בסוריה, ניתן לעיתים לראות עשן ולשמוע את קרבות המורדים בסמוך לגבול.

הוראות הגעה

מגיעים לישוב מרום גולן שבצפון רמת הגולן (ניתן להגיע עם כביש 91, או כביש 950 מצומת אמיר (ווסט). כביש הגישה להר מטפס מעט דרומית לקיבוץ מרום גולן.

חוות דעת על הר בנטל

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה