מכירים את הסיטואציה, שאתם בדרך לחופשה ורוצים לחלק את הנסיעה לכמה מקטעים עם פעילות בדרך? סביר להניח שהשבתם בחיוב. ומן הסתם התשובה תהיה זהה לשאלה איך תהפכו את הביקור באתר עם שרידים היסטוריים או בעיר עתיקה למרתקת.

מה דעתכם להוסיף חוויה שכוללת איסוף רמזים, פתרון חידות, ביצוע משימות וניווט? אספנו משחקי ניווט עירוניים ובטבע, שיאפשרו לכם לגלות סודות מורשת וסיפורים היסטוריים על יעדים שונים ברחבי הארץ.

מצילים את העיר צפת: הקוד בעיר הסוד

העיר צפת נמצאת בסכנה ורק מציאת קוד אבוד יכולה להציל אותה. אתם מקבלים על עצמכם את המשימה הסודית “הקוד בעיר הסוד”. בדרך למציאת הקוד האבוד תלמדו מושגים הקשורים לעיר צפת, תבקרו אתרים מיוחדים כמו המחלבה בה המציאו את הגבינה הצפתית המפורסמת, בתי כנסת עתיקים ואתרי מורשת קרב.

לרשותכם שעתיים. חושבים שתצליחו לחשוב מחוץ לקופסה ולהציל את העיר? כל מה שעליכם לעשות הוא להוריד את המשחק למכשיר הנייד שלכם ולצאת להרפתקה.

מחפשים מידע בדרך למציאת הקוד | צילום: אלירן אלמקיס

מחפשים מידע בדרך למציאת הקוד | צילום: אלירן אלמקיס

יוצאים להרפתקה של טיול: Trip2go

חוטם הכרמל, הרי ירושלים, רמת הגולן, הכרמל, הירקון, השרון ואפילו מצפה רמון – כל אחד מהאזורים האלה הופך לטיול שהוא משחק הרפתקאות עם חברת Trip2go. מה זה אומר? בוחרים איזור בארץ, שבו רוצים לטייל, מזמינים את המשחק ומקבלים למייל לינק למשחק.

מקליקים על הקישור ומגלים מהו היעד הראשון למשחק. עכשיו המשימה עוברת אליכם, להגיע ליעד ולבצע חידות ומשימות, שיובילו אתכם ליעד הבא. כמה זמן תשהו בכל מקום? זה תלוי בכם. אפשר לעצור באמצע הדרך לפיקניק או בנקודת תצפית שאהבתם, לסטות מהמסלול ולחזור אליו בהמשך וכמובן לצלם הרבה תמונות למזכרת.

לפני שתבחרו את הטיול מומלץ לקרוא את המידע המפרט כמה אתרים תעברו בטיול, לאיזה עונה בשנה מתאים ומה כדאי לקחת אתכם לדרך.

מה מסתתר מאחורי המשקפיים? | צילום: Trip2go

מה מסתתר מאחורי המשקפיים? | צילום: Trip2go

מחפשים את המטמון: Scaventures

יש משחקים שמתאימים לכל גיל. קחו למשל את המשחק “חפש את המטמון” שמשלב חידות, רמזים ומטמון. רגע לפני שאתם מוותרים במחשבה, שתצטרכו להכין את המשימות ולהטמין את הפתקים בשטח, כדאי לדעת שחברת Scaventures כבר עשתה את העבודה בשבילכם ואפילו מציעה שני סגנונות משחק.

האחד קלאסי, שמחייב הזמנת משחק מראש והשני אינטראקטיבי, באמצעות אפליקציה בטלפון, שמאפשר לכם לצאת לדרך הרגע ועכשיו. את שני סוגי המשחקים תוכלו לשחק בירושלים, בתל-אביב, בזכרון יעקב ובצפת.

בגרסה הקלאסית כל משתתף מקבל תפקיד – מנהיג, בלש, היסטוריון, אחראי רישום, נווט או צלם. יוצאים לדרך, מבצעים משימות, מנווטים ומתקדמים מתחנה לתחנה במטרה לנצח את הקבוצה היריבה. בגרסה האינטראקטיבית מנווטים כל הדרך מנקודת ההתחלה לסיום לפי המפה באפליקציה, רק אחרי פתרון חידות ומציאת רמזים בשטח. מוכנים לצאת לדרך? גו!

יש מצב שמצאתי את הרמז | צילום: Scaventures

יש מצב שמצאתי את הרמז | צילום: Scaventures

צוברים נקודות: רייס מאסטר

את סיפורי המורשת, הכרת הארץ, הנופים וערכי הטבע הכי כיף ללמוד תוך כדי פעילות חוויתית בשטח. עם רייס מאסטר תוכלו לצאת להרפתקה של כמה שעות, המשלבת נסיעה מתחנה לתחנה וביצוע משימות בכל תחנה. את המשימות מקבלים בסמראטפון, מבצעים את האתגרים ואוספים נקודות.

ככל שתצברו יותר נקודות, תוכלו להתקדם במשחק, להכיר מקומות חדשים ולאסוף עוד חוויות. איך תצברו הרבה נקודות? כל חבר קבוצה משלים עוד משימות בסמארטפון שלו ויחד צוברים הרבה נקודות.

משימות בשטח | צילום: רייס מאסטר

משימות בשטח | צילום: רייס מאסטר

לתחילת הכתבה