לילה לבן 2019: סיפורים לשעת לילה מאוחרת עם ביקור לילי בבית הקברות הישן ברחוב טרומפלדור

טיולי free tour : ראו מה אנחנו מכינים לכם לכבוד הלילה הלבן 2019 תל-אביב! רוצים לחוות את תל-אביב האחרת? אתם מתים לבקר פעם בבית קברות בלילה...?! רוצים לבקר באחד האתרים המסקרנים והמשעשעים בעיר - למרות שהוא קשור לעולם הבא... הצטרפו אלינו לסיור לילי בתל אביב המתחיל באזור רחוב המלך ג'ורג' ומסתיים בבית הקברות הישן של תל-אביב ברחוב טרומפלדור. לאחר הסיור תוכלו לצאת ולהסתובב בעיר הלבנה החוגגת את הלילה הלבן.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour    :בסיור נספר על אנשים ומקומות, מי ידוע, מי פחות, בסיור לילי אפלולי משהו בתל-אביב של פעם בין מלך לארמון.
נגלה את האריה המתחבא בסימטה הפלונית, ונגלה את סוד שמה.
נמשיך אל גן מאיר הירוק בלב העיר, בו נספר על פרשת רצח אפלה מימים עברו.

נציץ אל רחוב ביאליק ונשמע על על המלכה שנבחרה ב"אסיפת פריצות" והתקבלה על ידי ראש העיר.

נסיים את הסיור בסודות מן העבר בפנתיאון המפואר - בבית הקברות הישן של תל-אביב שייפתח במיוחד עבורנו בשעת לילה מאוחרת ולאור מספר עששיות.

נבקר בקבריהם של נותני השמות לרחובות תל-אביב: מכס נורדאו, חיים ארלוזורוב, חיים נחמן ביאליק, ד"ר שאול טשרניחובסקי, מאיר דיזנגוף, אחד העם ועוד. עוד נראה את קבריהם של שושנה דמארי, אריק איינשטיין, אפריים קישון.

בבית הקברות הייחודי שנפתח בשנת 1902, לפני 117 שנה, נספר מה זאת "חתונה שחורה", נגלה מדוע ההוגה והמהניג הציוני אחד העם קבור רחוק מרעייתו, מדוע נורדאו קבור לבדו ומה ראיתי פעם בקברו המיוחד, נבקר בקברה של המלכה, נחשוף את אהובת הסתרים של המשורר הלאומי, ונשמע על קנאת סופרים ומה הקשר בינה לבין בנות המין היפה, נשמע על אהבת שני מנהיגים עתידיים לאותה נערה אחותו של החבר הכי טוב שלהם, ומי היה דייר המשנה אשר השתכן בדירת זוג, והפך כנראה מאהבה של בעלת הבית ועוד...

שימו לב!

1. משך הסיור כשעתיים עד שעתיים וחצי

2. יש להגיע כמה דקות קודם, המדריך לא יוכל לענות לטלפון אחרי שעת התחלת  הסיור

3. הסיור מתאים למבוגרים ולנוער מגיל 14 .

4. חניה אפשרית קרובה לנקודת ההתחלה ולנקודת הסיום (כמה דקות הליכה מכל אחת) בחניון דיזנגוף סנטר (המחיר אמור להיות 20 ש"ח משעה 18:00). יש לעקוב באתר של דיזנגוף סנטר אחרי הכניסות לחניון הפתוחות במועד הסיור. חניון חדש חניון בצלאל מתחת לפרויקט שהיה שוק בצלאל. חניון מוגרבי בין פינסקר לאלנבי.

מומלץ לבוא קודם כדי להשיג חנייה

ניתן להגיע בתחבורה ציבורית (קווי אוטובוס או מחוץ לעיר ברכבת ובתחבורה ציבורית) הסיום הוא בקירבת רחוב בן-יהודה

 

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על לילה לבן 2019: סיפורים לשעת לילה מאוחרת עם ביקור לילי בבית הקברות הישן ברחוב טרומפלדור

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...