איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בין המושבה הגרמנית לואדי ניסנאס

למושבה הגרמנית בחיפה קסם אירופאי מיוחד במינו. תוסיפו לה את הגנים הבהאים ואת שכונת ואדי ניסנאס, וקיבלתם רצועת הר מלאת סיפורים ויופי מיוחד.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

משך הסיור: 2.5 שעות | מתאים לילדים: לא | נגיש לנכים: לא


נצא לטייל בעקבות חיפה של המאה ה-19, אליה הגיעו הטמפלרים שעזבו את בתיהם בגרמניה ובאו להתיישב בארץ ישראל. בסיור תגלו מה הוביל אותם להגיע לכאן, מה הם חיפשו בארץ, ונשמע את הסיפורים מאחורי מבני האבן הגדולים בעלי גגות הרעפים האדומים המפורסמים.

במעלה המושבה נגיע אל הגנים הבהאים, שם תשמעו מי הם הבהאים ומה הם עושים בחיפה, ולאחר מכן, נפסע בין בתי אבן עד שנגיע לואדי ניסנאס בו נכתב ספרו המפורסם של סמי מיכאל - "חצוצרה בואדי". נבקר ברחוב של טוני ונראה את הפריטים הארטקטוניים העיצוביים של השכונה, נגלה היכן ביתו של סנטה קלאוס וכמובן נוכל לראות את חיי היום יום של תושבי השכונה, את האומנות המקומית, הצבעים, הריחות והטעמים האותנטים של השכונה הותיקה.

 

בהדרכת

ורד פשוט

אז מי אני? מורת דרך שאוהבת כל מה שקשור בחיים האורבניים - סיפורי בתים ואנשים, שווקים ובעיקר אומנות רחוב. אני אמנם חיפאית מלידה, אוהבת את העיר ומדריכה בה המון, אבל לתל אביב ועכו מקום חם בלב ובהן אני מדריכה די הרבה, עם החיוך הנצחי שטבוע בי :) מה עוד לא יודעים עליי? שאני אוהבת את ההסטוריה של הארץ שלנו, סיפורים על אישיים שפעם גרו פה, אוכל מקומי טבעוני וטוב, וכל זה משתלב בסיורים שלי :) ומי המודרכים שלי? סקרנים, אוהבי הארץ, אוהבי האורבניות, קבוצות גיבוש ממקומות עבודה וכל מה שביניהם!

מדברים על בין המושבה הגרמנית לואדי ניסנאס

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

5
(1)
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על בין המושבה הגרמנית לואדי ניסנאס?

תמונת פרופיל של אוהב לשוט
אוהב לשוט
לפני 10 חודשים
טיילנו עם ורד בעבר, ונחשפנו לאומנות הרחוב בעיר התחתית בחיפה. הפעם הגענו למושבה הגרמנית ולואדי ניסנאס.
ניכר כי ורד אוהבת הן את ההדרכה והן את חיפה והמושבה הגרמנית, ורד העבירה אהבה זו לנו, המטיילים, ועשתה זאת בכישרון רב, תודה לך ורד