שרונה: 71 שנה של ממלכתיות עברית במושבה גרמנית

טיולי FREE TOUR. לרגל שנת ה-71 למדינה ולכבוד יום העצמאות נסייר במתחם המוכר, אבל הפעם לא נתמקד בסיפור הגרמני-טמפלרי, אלא בזווית פחות מוכרת - כיצד ראו היהודים את המושבה שרונה , ונרחיב על הפרק הציוני של המושבה הטמפלרית ואת משמעותה בדרך אל המדינה ובשנים הראשונות של המדינה.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour :    בסיור הזה לא תשמעו על הטמפלרים!

בסיור בין בתי המושבה, נספר את סיפור התפיסה של המחנה וראשית הממלכתיות העברית לפני 70 שנה. כיצד הועבר המחנה לידי ה’הגנה’ והפך למחנה בפיקוד יהודי גלוי בעוד הבריטים בארץ. 

נחשוף מה הקשר בין הקמת שרונה להקמת אם המושבות, נגלה מי היו היהודי שבא לשחק את משחק החרוטים (ומה זה בכלל?) ומה הוא למד עוד בשרונה. נספר כיצד השוו בין היקבים הגרמניים בשרונה אל מול היקבים היהודיים. מה היה חרם החלב ומה היה דבר המשורר על הדרישה במהלך מלחמת העולם השנייה למסור את בתי הגרמנים לפליטי שואה יהודים. ועוד נגלה מדוע אין כבר 70 שנה בניין בצומת הרחובות דוד אלעזר וקפלן (רמז – פעולת מחתרת). נספר על כמה ממשרדי ומוסדות הממשלה שהיו בקריה ועל פעילות מבצע דפוס סודי, קצת לפני שהמדינה ראתה אור, במקום בו היה בית דפוס טמפלרי. וכן על אחת מעלילות ארגוני הביון הישראלים במקום ועוד.

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על שרונה: 71 שנה של ממלכתיות עברית במושבה גרמנית

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...