עלמות תל גזר ועוד סיפורים

טיול free tour : טיול מעגלי בתל גזר, עיר כנענית שנכבשה על ידי פרעה, כמתנה לבתו, אשת שלמה המלך. גזר מוזכרת בתנ"ך ובמקורות היסטוריות רבות עד תקופת החשמונאים. החופרים מצאו שם אלמנטים שהפכו מסקנות קודמות על כתב הקדום ביותר ועזרו להבין בחקלאות העתיקה בזמן המקרא. הטיול הזה מתאים לאוהבי היסטוריה ותנ"ך, אבל יתרחש גם בעונה הפריחה בשפלה. במשך הטיול, ננסה לענות על השאלות הפתוחות שעלו בתולדות תל גזר.

רשימת הטיולים

  • הרשמה 02/02/2019 (יום שבת) בשעה 10:30
  • הרשמה 15/02/2019 (יום שישי) בשעה 10:30

מחירים

טיולי free tour

איפה נפגשים

בחניון השיזף (לנסוע עד יישוב כרמי-יוסף ורק אז לכתוב בוואיז "תל גזר")

על הטיול

טיול free tour  :   תל גזר הוא אתר ארכיאולוגי שנחפר לראשונה במאה ה-19. מתחילים עם מבוא: מקורות, זיהוי התל, תולדות החפירות וממצאים עיקריים. אחר כך נעלה לתל עד התצפית כדי להבין על חשיבותה של גזר, ועל תולדותיה. נמשיך בתל עד מפעל המים ו"שערי שלמה". עוד הליכה קלה תוביל אותנו עד אזור הפולחן הכנעני. ונסגור את המעגל בחזרה לחניון עם סיפורים אחרים מחוץ לתקופת המקרא.

 

אם אתם אוהבים אתרים שמספרים על מפגש בין תנ"ך והיסטוריה, הטיול הזה מותאם לכם. אז, בלי לחכות, תרשמו באתר "טיולי" עכשיו: מספר המשתתפים מוגבל !

 

הנחיות למטייל : ללבוש נעלים סגורות נעימות להליכה, בקבוק מים, הגנה למזג אוויר כל שהוא (אתר חשוף)

בתל גזר, אין בתי שימוש: לקחת את זה בחשבון לפני להגיע

בהדרכת

אלברט בן חמו

אני מורה דרך מוסמך בשפות עברית, אנגלית וצרפתית. אני גם היסטוריון (פרסמתי ספרים ומספר מאמרים באנגלית וצרפתית). אני מרצה כל שבוע על אתרים בארץ ישראל שקשורים לתנ"ך ולברית החדשה . יש לי גם אתר אינטרנט באנגלית על היסטורית העם היהודי מאדם עד היום עם אוסף מקורות כתובות וארכיאולוגיה. בזמני הפנוי, אני גם עושה מחקר גנאלוגיה משפחתית

חוות דעת על עלמות תל גזר ועוד סיפורים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;