איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

גזר המקראית

טיול מעגלי בתל גזר, עיר כנענית שנכבשה על ידי פרעה, כמתנה לבתו, אשת שלמה המלך. גזר מוזכרת בתנ"ך ובמקורות היסטוריות רבות עד תקופת הצלבנים. החופרים מצאו שם אלמנטים שהפכו מסקנות קודמות על כתב הקדום, על תיארוך יציאת מצריים ועוד. הטיול מתאים לאוהבי היסטוריה ותנ"ך. במשך הטיול, ננסה לענות על השאלות הפתוחות שעלו בתולדות תל גזר. אחרי הטיול, יש אפשרות לעשות פיקניק באזור + להיכנס למים במעיין.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

תל גזר הוא אתר ארכיאולוגי שנחפר לראשונה במאה ה-19. מתחילים עם מבוא: מקורות, זיהוי התל, תולדות החפירות וממצאים עיקריים. אחר כך נעלה לתל עד התצפית כדי להבין על חשיבותה של גזר, ועל תולדותיה. נמשיך בתל עד מפעל המים הכנעני הגדול ביותר שמצאו בארץ. שם נדבר על כיבוש מצרי בארץ כנען ונפתור את הבעייה של תאריך יצאת מצריים !! אז ממשיכים ל"שערי שלמה" כדי לדבר על תקופת המלכות יהודה. עוד הליכה קלה תוביל אותנו עד אזור הפולחן הכנעני. ונסגור את המעגל בחזרה לחניון עם סיפורים אחרים מחוץ לתקופת המקרא.

אם אתם אוהבים אתרים שמספרים על מפגש בין תנ"ך והיסטוריה, הטיול הזה מותאם לכם. אז, בלי לחכות, תרשמו באתר "טיולי" עכשיו: מספר המשתתפים מוגבל !

הנחיות למטייל : ללבוש נעלים סגורות נעימות להליכה, להביא בקבוק מים לכל משתתף, הגנה למזג אוויר כל שהוא (אתר חשוף)

בתל גזר, אין בתי שימוש: לקחת את זה בחשבון לפני להגיע

עדכון לקורונה: לפי חוק נגד הנגיפה, יש הגבלה למספר המטיילים. כל מטייל צריך ללבוש מסכה ולאשר הצהרת בריאות (אשלח קשר לכל מטייל כדי לעשות את זה אונליין). 

בהדרכת

אלברט בן חמו

אני מורה דרך מוסמך בשפות עברית, אנגלית וצרפתית. אני גם היסטוריון (פרסמתי ספרים ומספר מאמרים באנגלית וצרפתית). אני מרצה כל שבוע על אתרים בארץ ישראל שקשורים לתנ"ך ולברית החדשה . יש לי גם אתר אינטרנט באנגלית על היסטורית העם היהודי מאדם עד היום עם אוסף מקורות כתובות וארכיאולוגיה. בזמני הפנוי, אני גם עושה מחקר גנאלוגיה משפחתית

חוות דעת על גזר המקראית

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג