טלביה - עשירים ומצורעים בשכונת יוקרה אחת בירושלים...

סיור בשכונה המיוחדת והמרתקת טלביה, על גלגוליה , פאר בנייניה ודמויותיה מהקמתה לפני כ- 100 שנה ועד היום. משך הסיור - כשלוש שעות.

רשימת הטיולים

  • 10/07/2020 (יום שישי) בשעה 10:00

מחירים

65 ש״ח ב-bit או ב- pay box לטל. 050-8573770 או ב-

איפה נפגשים

רחבת הכניסה לבית הנסן - רח' גדליהו אלון 14 חניה לרכב פרטי: חינם - לאורך רחוב גדליהו אלון או ברחוב שמעליו- רח' דובנוב . מעט חניות באזור תאטרון ירושלים ברח' שופן (אפור!) אוטובוסים : מהתחנה המרכזית - קו 18 או קו 32 , ממרכז העיר- קו 13 , לכולם תחנות במרחק הליכה של כ- 8-10 דקות מבית הנסן (ניתן להיעזר באפליקציית moovit)

על הטיול

  טלביה – שכונה ירושלמית יוקרתית שהוקמה ע"י משפחות ערביות נוצריות אריסטוקרטיות  שהיו בעלות המאה, ההשכלה והדעה...        נתעכב ליד בתיהם המפוארים שנבנו לפני כ- 100 שנים ! נתרשם מסגנונות הבנייה המיוחדים ונדבר על שימור ושיקום . מרתק לא פחות ואולי אף יותר – לגלות מי היו הדמויות שבנו ומי היו האנשים שהתגוררו כאן במהלך השנים... :  מי היה קונסטנטין סלמה? למה הקים גן חיות קטן בחצרו ומה לווילה המושלמת שלו ולבלגים ?  איך הגיע הנה מטוסיאן הארמני ששיכן בקומה השנייה את אדווין סמואל, בן הנציב? היכן בית אניס ג'מאל שביתו הפך למפקדת לח"י ומה עם תאונת העבודה שהייתה ממול...?  היכן בית חאלק ששיכן את  "הידיד" אורד ווינגייט ? מי בנה  את וילת הרון אל רשיד מ"אלף לילה ולילה" ומה לגולדה ולווילה?  ועוד ועוד...  נשמע על הגעת יהודים לשכונה , על 2 מוכתרים ,ערבי ויהודי, ועל יחסי הגומלין ביניהם . מה קרה כאן ב-48? מדוע הבתים לא נהרסו? ומה קרה כאן מ- 48?  מיישוב ותיקים ועולים חדשים ועד הפיכת השכונה למקום מגורי שמנא וסלתא של בירת המדינה הצעירה . וניווכח איך מעבר חציה אחד קטן מפריד בין בית הנסן שהוקם כבי"ח למצורעים לבין וילת המיליונרים גיטה ומיילס שרובר בה נערכו מסיבות לכל ה"מי ומי" ....

בהדרכת

צילה גרא

יהיה מה שיהיה - אני אמשיך ואגלה עוד ועוד על ארצנו היפה והמרתקת כי... עודני אוהבת אותה ! מוזמנים לבוא איתי לגלות שכונות, בתים ובעיקר את הסיפורים והדמויות המרתקות העומדים מאחוריהם. מחכה לכם !!!

חוות דעת

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...