איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בעקבות החלטת האומות המואחדות כ"ט בנובמבר

לפני 73 שנים כ"ט בנובמבר החלטה 181 של האומות המואחדות קבעה על סיום המנדט הבריטי בארץ ישראל וחלוקת הארץ לשתי מדינות. מדינה ערבית ומדינה יהודית בעקבות כך פרצה מלחמת העצמאות.אנו נצא לטייל באתרים בהם התרחשו חלק מהקרבות. ניפגש בתחנת דלק צומת נחשון צומת הגבורה נעבור דרך קיבוץ הראל וליד בית הקשתות ניספר על פרשת מאיר טובינסקי. ונשמע את הסיפור האמיתי .ניסע משם למצפה הראל ונעצור ליד המבנים בהם נערך משפט השדה.ניסע על דרך בורמה העבירה היום לכול כלי רכב.נתצפת על עמק איילון ההיסטורי ונספר על הקרבות כאן לפריצת הדרך לירושלים הנצורה את סייורנו נסיים בתצפית יפה על לטרון

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול       :    בכ”ט בנובמבר בדיוק לפני 73 שנים  החליטו האומות המואחדות על תוכנית החלוקה של ארץ ישראל החלטה 181 לשתי מדינות מדינה יהודית ומדינה ערבית בעוד דוד בן גוריון הסכים לתוכנית החלוקה ערבי הארץ החלו בהתקפות על הישובים היהודים.נצא לבקר באתרים היסטוריים   בהם התרחשו חלק מהקרבות.   נפגש בצומת נחשון צומת הגבורה ומשם ניסע על כביש הגבורה ונעבור דרך קיבוץ הראל המשתקם מהשריפה הגדולה . האתר הראשון שנבקר בו נקרא בית הקשתות ולידו אירעה פרשה מאוד עגומה במלחמת העצמאות כאן הוצא להורג קצין הגנה שעבד בחברת החשמל הבריטית שנחשד במסירת מידע לאויב.ניקרא את המיכתב של אלמנתו לבן גוריון ואת התשובה של בן גוריון לאלמנה.נמשיך וניסע בדרך בורמה למקום שבו נערך משפט השדה. של מאיר טובינסקי.ניסע על דרך בורמה ונתצפת על עמק האיילון ההיסטורי.וקרבות תש”ח שהיו במקום. את סיירונו נסיים בתצפיתעל מבצר לטרון.ונספר על הקרבות שהיו כאן של חטיבת הראל לכיבוש המשלטים שחלשו על הדרך לירושלים .נסיים  באנדרטה של גדוד 32 של אלכסנדרוני . 

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.

מדברים על בעקבות החלטת האומות המואחדות כ"ט בנובמבר

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

5
(1)
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על בעקבות החלטת האומות המואחדות כ"ט בנובמבר?

תמונת פרופיל של pisrael
pisrael
לפני שבוע
כרגיל, בטיולי הרצל, באזור, בטח יהיה מעניין.

אירועי חנוכה 2020