איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

על מעיינות שופעים, מצביאים ונזירים שתקנים - מלטרון לפארק איילון (קנדה)

עמק איילון, הוא מקום של גיאוגרפיה וטבע מדהים, המשולב בהיסטוריה מרתקת של עמים, דתות קרבות וזיכרונות בלתי נשכחים. כאן נלחם יהושוע במלכי האמורי, עם אמרתו המפורסמת "שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון" כאן נלחם יהודי המכבי ביוונים הסלווקים וכאן התרחשו קרבות עקובים מדם בין חיילי צה"ל ללגיון הירדני. במקום זה נראה ישוע לאחר שקם מן המתים, על פי הברית החדשה. בעקבותיו הגיעו לכאן הצלבנים, ובתקופה המודרנית, הנזירים הטראפיסטים מצרפת. למקום זה מגיעים המוני ישראל, לבלות בפארק איילון, בפיקניק בחיק הטבע, במסלולים להולכי רגל ואופניים. פארק בן 7,000 דונם, אותו הקימה קק"ל ב 1973 ומתחזקת אותו עד היום.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

נתחיל את סיורנו המעניין, בסיפורה של משטרת לטרון, מאז הקמתה ע”י הבריטים , דרך קרבות תש”ח ועד לכיבושה הסופי ב 67. נערוך תצפית מדהימה לכוון מערב – משמר איילון, מיני ישראל וכביש לטרון רמלה.

משם ניסע למנזר לטרון, נרד מהרכבים לסיור מרתק באתר. נראה את המבנה המדהים  מ 1927, בסגנון רומנסק של הצלבנים. נבקר בחצר המנזר, המזכירה חצר אירופאית קלאסית, עם הגינה הירוקה והמטופחת. נבקר בכנסיה המדהימה ונגלה את הסוד , האם אכן הנזירים הם שתקנים. נסיים את הביקור, בחנות המנזר, בו תתאפשר קניית יין משובח, מבית היוצר של נזירי המקום.

ניסע לפארק איילון, פארק עשיר בחורש טבעי ויערות שנטעו ע”י הקק”ל. במקום עצי בוסתן, מעיינות ואגם. כאן ניתן למצוא אתרים היסטוריים מרתקיים , בהם אמות מיים רומיות, מערות קבורה, גתות ובתי בד, מבצר צלבני ומצפורים מדהימים. המקום הוכשר ע”י קק”ל, על חורבות הכפרים הערביים, יאלו, דיר איוב ואמאוס.

אנו נגיע לתצפית איילון, נראה את הנוף המרהיב לכוון צפון מזרח – הישובים מבוא חורון, מודיעין והישובים היהודיים והערבים בקירבת כביש 443 בואכה מבואות ירושלים.

נספר על האתרים ההיסטריים והקרבות בתש”ח וששת הימים ונקנח בפיקניק בסביבות האגם, עם אוכל שכל אחד הביא איתו מהבית.

יש לציין שהשרותים במקום סגורים, בתקופת הקורונה. כמו כן נקפיד בטיול על הוראות משרד הבריאות.

בהדרכת

ארנון נחמיאס

מדריך ברמה גבוהה, בעל השכלה ידע וניסיון רב. מדריך העובד עם מגוון אוכלוסיות, אוהב לעבוד עם מבוגרים וילדים כאחד. מומחה בהיסטוריה, תנך ויהדות, טבע ונוף. עובד כפרילנס עם חברות ציבוריות ופרטיות. יש לי חברה בשם: נופים טיולים בכיף- בה אני מארגן טיולים פרטיים מא' ועד ת' כולל תכני הטיול , תחבורה, מזון, ארגון והדרכה. הכול בהתאם לדרישות הלקוח

מדברים על על מעיינות שופעים, מצביאים ונזירים שתקנים - מלטרון לפארק איילון (קנדה)

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג