כל המידע על אל פריחת הנרקיסים במדבר ולטעימת גבינות בחוות הנגב

טיול נגבי בקו המפגש בין אדם לטבע. נסיעה דרומה לכיוון שדה בוקר. בצומת חלוקים פונים לכיוון ירוחם - עד השלט המורה נחל חצץ כ - 4.5 קמ.

‎נחל חצץ הוא נחל קצר שיורד מרכס חתירה מערבה לעבר נחל הרועה. אמנם בחלקו הראשון הוא מתחתר בסלעי גיר רבים אך בהמשך התוואי שלו עובר בסלעי קירטון וצור אשר יוצרים תצורת אבני חצץ המקנים לנחל את שמו.

בורות חצץ

אי אפשר לטיול בנחל חצץ מבלי לבקר בבורות המים שהעניקו חיים לתושבי המדבר הקדומים. השיטה מאוד פשוטה, אוספים את מי הגשם המועטים היורדים על המדרונות ומעבירים אותם בתעלות הטייה לבורות. נשים לב שהתעלות די טובות והבורות די נקיים. את זה יש לזקוף לאנשי שדה בוקר שבראשית דרכים במדבר רצו לחיות ממה שהמדבר נותן ולכן שיקמו את מערכת הבורות והתעלות.

נרקיסים

נמשיך בהליכה קלילה לבקר את המלך - שבחר לנדוד למדבר - הנרקיס. בתחילה נגלה אחד - לא ממש נתייחס נחשוב שזה פליט תרבות - ואז עוד אחד ועוד אחד - ועוד אחד ואז נגיד וואוהו זה לא יכול להיות - מה קורה כאן. מלא העין נרקיסים.
ואז נשאל אבל מה הוא עושה כאן? הרי למדנו שהוא פרח ביצות...

נספר לכם שהוא לא היחיד שפורח כאן.. צריך רק לגלות את תקופת הפריחה ואתר הפריחה ולראות עוד ועוד פרחים שכל פעם שאנו פוגשים אותם במדבר אנו מופתעים - וזה יפה.

ליד הנרקיסים - נוציא גזייה - נכין תה מתוק וריחני מצמחים שאספנו בדרך (הזהרו הנרקיס אינו אחד מהם).
לקינוח - נבקר בחווה לגידול צאן לגיבון גבינות איכות....

 אני אהייה שם... ראו זאת כהזמנה אישית (כדאי להביא אחים - הורים וחברים).