כל המידע על חולות צבעוניים - סניפרים - ומים במדבר

תאור המסלול:  קצת לפני ההליכה במסלול מחכה לנו הפתעה - קפיצה קטנה לפארק היורה, שרידי עצים מאובנים מתקופות טרופיות במדבר.

משם נמשיך לאיקליפטוסים (כשבידנו בקבוקים קטנים – אפשרי של יין שנותנים לילדים בגן וכפיות לחציבת החול מהסלע), נמלא את הבקבוקים בחול ונאטום בשעווה.

ואז נצא למסלול הרגלי שלנו...  נצעד מהחול הצבעוני בנחל חתירה החוצה את המכתש, נטפס על קיר המכתש שבתחילה מתון , אך נהפך לתלול מאוד.למעשה אנו מטפסים על הדופן המזרחית של המכתש הגדול . העלייה התלולה מסתימת בהפתעה נעימה - תצפית מרהיבה על המכתש הגדול.
המכתש הגדול הינו השני בגודלו מבין חמישה מכתשים הקיימים בארץ ובעצם בעולם כולו.
אורכו כ-14 קמ ורוחבו בנק' הרחבה ביותר מגיע לכ-6.5 קמ . 
בדומה ליתר המכתשים בארצנו גם הוא תוצר של בליית סלעים. קיר המכתש עליו אנו מטפסים עשוי אבן גיר קשה ואילו פנים המכתש עשוי אבן חול רכה ,שהצטבר במקום במשך מיליוני שנים. 
לאחר שחלקו העליון של המכתש נשחק ,פילסו המים דרכם החוצה והמיסו את אבן החול.
המים התחתרו בדרכם החוצה ויצרו את נחל חתירה.נקודת הפריצה של המים מהמכתש הינה בכביש אפשר להמשיל את תהליך היווצרות המכתש לקרמבו - שמקלפים את השוקולד מראשו ומוציאים את הקרם עם כפית מנקודת התצפית  נמשיך בסימון השחור, הירידה מלווה במראות המרהיבים של  אבני החול הצבעוניות המינרלים השונים הם שהעניקו את הצבעים לאבני החול

נחצה את הכביש מתחת למעביר מים של הרכבת אל גב עין ירקעם. אך לפני שנרד לגב נציץ ממעל ממרומי המצוק ונראה את החריצים שחרצו החבלים בסלע לאורך השנים. כשנגיע לגב, האמיצים יקפצו למים (בתקווה שהגב מלא ושהמים עדיין נקיים – זו חוויה מיוחדת).

לאחר השתכשכות במים נחזור למכוניות שיחכו לנו במגרש החנייה ליד עין ירקעם.