איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

עין נמר

| 05/07/2020

עין נמר הוא אחד המעיינות היפים ביותר שיש למדבר יהודה להציע. היתרון הגדול בו הוא שעל מנת להגיע אליו יש להיות ראוי לו. כלומר, לעומת מעיינות אחרים שניתן להגיע אליהם ברכב, כאן אפשר רק להעפיל אליו ברגל. ראו מסלול מפורט בנחל צאלים באתר

המסלול עצמו מתחיל מחניון נחל צאלים - יש לציין שההגעה לחניון מלווה בנסיעה איטית ומעצבנת בדרך עפר משובשת אם כי עבירה גם לרכב נמוך כמו יונדאי אקסנט שנת 97'. מתחילים בשביל המסומן שחור בתוואי הנחל, באביב יש מספר גבים שייתכן וניתן לרחוץ בהם.

המסלול ממשיך לכחול, ובשלב מסויים מגיע לפיצול לשחור הממשיך בנחל והכחול שמטפס על הגדה. המסלול השחור אמור להיות קשה ובשל השעה בה התחלנו את המסלול והחום שאפף את אותו היום, החלטנו לוותר עליו ולהמשיך בכחול. בסיום העלייה פנינו ימינה בשביל האדום, ובפיצול הבא ימינה לירוק (כל הזמן נשארים מעל הנחל).
אחרי זמן מה בירוק, נפגשים שוב עם המסלול השחור ועם האמיצים שבחרו בו. ממשיכים על הירוק עד לפיצול אדום, בו עוברים לאדום, שמגיע למעיין.

באופן עקרוני מדובר במסלול מדהים - ההליכה בין מצוקים מרהיבים ונופי מדבר יהודה, אך יש לציין כי המסלול קשה. בנוסף, בדרך תמצאו רצפי מערות שדומות מעט למערות פעמון ומחלק מהן נשקף נוף מהמם.

למעיין הגענו ממש בשארית כוחותינו בעיקר בגלל החום הכבד - בשעת צהריים, כלומר, תעדיפו לצאת שעה קודם כדי להגיע בצורה מכובדת. ברגע שמגיעים למעיין פשוט נשארים בו עד שהחום יורד. מדובר בבריכה עמוקה ומוצלת, שעדיף להיכנס אליה ברגע שמגיעים, כשעוד ממש חם לכם, אחרת האומץ מידלדל. מומלץ ורצוי לעשות שם הפסקת צהריים עם ספר ואולי אפילו לשנוץ. לקראת שעה שלוש "גורשנו" מהמעיין על ידי פקחית שפינתה את השמורה (שלא ייתקעו אנשים בחושך) וחזרנו באותה הדרך לחניון. אורך המסלול כ-5 ק"מ לכל כיוון כלומר, כ-10 ק"מ סה"כ.

חשוב מאוד - לצאת מוקדם. להגיע למעיין לפני עליית החום האמיתית, כלומר עד 11 בערך ולצאת רק לאחר ירידת החום בגלל הדרך שהיא כמעט חשופה לחלוטין לשמש. אופציה נוספת - לינה בחניון יום קודם כך שאפשר יהיה לצאת בבוקר בנוחות.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

הוראות הגעה

כביש 90, בין מצדה לעין גדי לשים לב - לעקוב אחרי השילוט לנחל צאלים, לפנות לחניון ולהיזהר בדרך העפר המשובשת מאוד המובילה לחניון.

חוות דעת על עין נמר

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה