כל המידע על גבעת המורה

מגדל התצפית – נקודה שווה לקפה בשטח
כדי להגיע למגדל יש לנסוע בדרך הנוף של היער בסימון הכחול. הדרך עוברת ביער אורנים ואקליפטוסים של קק"ל, ובדרך אפשר ליהנות מנופי עפולה והכפר סולם, שמבצבצים מבין העצים. לאחר כ-1.9 ק"מ נגיע לצומת שממנו פונים ימינה לדרך בסימון אדום. נפנה שמאלה בדרך הסלולה, ולאחר כ-400 מטר נגיע למגדל התצפית.

מרחבת המגדל אפשר להשקיף לכל הכיוונים וליהנות מנופי הרי הגלעד ורמות יששכר, עמק בית שאן והגלבוע, צפון השומרון, עמק יזרעאל, רמת מנשה והכרמל, גבעות אלונים והרי נצרת, התבור והרי הגליל העליון. ביום בהיר רואים מכאן אפילו את פסגת החרמון! זה גם מקום מושלם לשתות קפה וליהנות מהרגע.

  • שימו לב: העלייה למגדל התצפית סגורה למטיילים.

שמורת גבעת המורה
במרכז גבעת המורה שוכנת שמורה טבע יפה, שמתמלאת בעונה בפריחת אביב יפהפייה. המרשים והמפורסם ביותר מאלו שפורחים בגבעה הוא אירוס נצרתי. הפרח הענקי הזה, שמשתייך לקבוצת אירוסי ההיכל, פורח בקבוצות מאמצע מרץ עד אמצע אפריל, בצבע לבן מנומר מיוחד.

  • איך מגיעים: השמורה ממומקמת למרגלות אנטנות גבוהות, שניתן לראות מכל מקום בגבעה. ניתן להגיע אליהן ממפגש הדרכים המסומנות כחול ואדום, בדרך עפר לא מסומנת, שיורדת מנקודת המפגש לכיוון דרום-מזרח. הדרך חוצה את יער האורנים של קק"ל ומגיעה לאחר כ-600 מטר לשטח חשוף שהוא חלק משמורת הטבע. זה המקום לחפש אירוסים. רוב האירוסים נמצאים בדרך כלל בצד הדרומי-מזרחי של השמורה.

דרך נוף גבעת המורה
דרך נוף יפהפייה שעוברת מגבעת המורה עד לכביש 716. הדרך קצת משובשת אך אפשרית בנהיגה איטית גם לרכבים רגילים.

בלוגר הטיולים בן פרשיץ ביקר במקום – צפו עכשיו בסטורי: