גבעת המורה

בין עמק יזרעאל ועמק חרוד ניצבת גבעת המורה. על הגבעה מתפרש יער גדול ובלבו מגדל תצפית שממנו נשקף נוף פנורמי מדהים של הגליל התחתון. באביב פורח כאן האירוס הנצרתי ומלווים אותו פרחים ססגוניים רבים אחרים
| 12/03/2019

עדכון מתאריך ה-5/3/19: החלה פריחת האירוס הנצרתי בגבעת המורה!

מגדל התצפית
כדי להגיע למגדל יש לנסוע בדרך הנוף של היער בסימון הכחול. הדרך עוברת ביער אורנים ואקליפטוסים של קק"ל, ובדרך אפשר ליהנות מנופי עפולה והכפר סוּלֶם שמבצבצים מבין העצים. לאחר כ-1.9 ק"מ נגיע לצומת שממנו פונה ימינה דרך בסימון אדום. נפנה שמאלה בדרך הסלולה, ולאחר כ-400 מטר נגיע למגדל התצפית. המגדל משקיף לכל הכיוונים ותוכלו ליהנות כאן מנופי הרי הגלעד ורמות יששכר, עמק בית שאן והגלבוע, צפון השומרון, עמק יזרעאל, רמת מנשה והכרמל, גבעות אלונים והרי נצרת, התבור והרי הגליל העליון. ביום בהיר רואים מכאן אפילו את פסגת החרמון!

  • שימו לב: מגדל התצפית פתוח למטיילים מ-1 במאי עד 1 בנומבר (בקיץ המגדל משמש את היערנים וצופי האש של קק"ל).

שמורת גבעת המורה
במרכז גבעת המורה שוכנת שמורה טבע יפה שמתמלאת בעונה בפריחת אביב יפהפייה. המרשים והמפורסם ביותר מאלו שפורחים בגבעה הוא אירוס נצרתי. הפרח הענקי הזה, שמתשייך לקבוצת אירוסי ההיכל, פורח בקבוצות מאמצע מרץ עד אמצע אפריל, בצבע לבן מנומר מיוחד.

  • איך מגיעים: השמורה ממומקמת למרגלות אנטנות הגבוהות שניתן לראות מכל מקום בגבעה. ניתן להגיע אליהן ממפגש הדרכים המסומנות כחול ואדום, בדרך עפר לא מסומנת שיורדת מנקודת המפגש לכיוון דרום-מזרח. הדרך חוצה את יער האורנים של קק"ל ומגיעה לאחר כ-600 מטר לשטח חשוף שהוא חלק משמורת הטבע. זה המקום לחפש אירוסים. רוב האירוסים נמצאים בדרך כלל בצד הדרומי-מזרחי של השמורה.

דרך נוף גבעת המורה
דרך נוף יפהפייה שעוברת מגבעת המורה עד לכביש 716. הדרך קצת משובשת אך אפשרית בנהיגה איטית גם לרכבים רגילים.

הוראות הגעה

מכביש 65 פונים לעפולה ברחוב דוד אלעזר דדו ועולים בו - בהמשך הוא משנה את שמו לקונטיקט. כ-300 מטר אחרי ההצטלבות עם רחוב החסידה, מהכביש יוצאת שמאלה דרך עפר המובילה למגדל התצפית.

חוות דעת על גבעת המורה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019