כל המידע על בית ראשונים הרצליה

בלב הרצליה עומד לו מבנה מרשים וסביבו גם מוריק, זכר לעשייה הציונית של ראשיתה של הרצליה. במוזיאון לתולדות הרצליה, הנקרא גם "בית ראשונים", ישנם מספר תצוגות בנושאים ולתקופות שונים. הרצליה, שהחלה את ימיה כמושבה, נוסדה בכ"ו בחשוון תרפ"ה, 23 בנובמבר 1924 ולאחר התפתחות יחסית מסודרת ומתוכננת, הפכה לעיר בישראל ב-11 לאפריל 1960.

המוזיאון הוקם בבית שהיה ביתם של משפחת צ'יז'יק ובו גן בוטני של עצי פרי וצמחי ארץ- ישראל אשר נטעו על ידי אבי המשפחה שהיה אגרונום. בגן גם ניתן לראות אוסף כלים חלקאיים שנתרמו למוזיאון. על מרפסת הבית ניצבת דמותו של חוזה המדינה דר' בנימין זאב הרצל, האב הרוחני של העיר אשר בעצם הקמתה הגשימה את חזונו. דמותו עוצבה על פי הצילום המפורסם "הרצל במרפסת המלון בבזל" שבשנת 2010  מלאו מאה וחמישים שנה להולדתו. הקשר הרעיוני שבין חוזה המדינה להתיישבות החלוצית בהרצליה מומחש בכל רובדי התצוגה. 

במוזיאון ארכיון ממוחשב המופעל ע"י מתנדבים תושבי העיר ובתי הספר של העיר נוטלים חלק בפעילות סדירה במשך השנה במסגרת תוכנית הלימודים "היישוב שלי".  באודיטוריום נערכות הרצאות שונות במשך השבוע ובגינה מתקיימות פעילויות כגון טאי צ'י, צ'יקונג, יוגה, התעמלות ומוסיקה לתינוקות וכן אירועים שונים במשך השנה. 

שעות פתיחה

הגן פתוח ללא תשלום

  • בימים א'-ו' בין השעות: 08:00-13:00.
  • בימים א'-ה' בין השעות 16:00-19:00.

המוזיאון פתוח בתשלום

  • בימים א'-ה' בין השעות 09:00-12:00
  • ביום ב' גם אחה"צ בין השעות 16:00-18:00