כל המידע על פארק המחצבות

פארק המחצבות משתרע על שטח של כ-90 דונם, על גבעה ממערב לבניין העירייה, במרכז העיר כרמיאל. בעבר היו בעיר מספר מחצבות אבן לשיש, אך כשהעיר גדלה והתרחבה והבניה הגיעה גם אל השכונות המערביות של העיר, הוחלט להפסיק את פעילות המחצבות ולהעתיקן למקום אחר. המעבר השאיר אחריו בורות פתוחים, שהיוו סכנה למבקרים. לאחר פניה של העיריה לקרן לשיקום מחצבות, החלו עבודות שיקום וכיום המבקרים נהנים מגן ירוק ורחב ידיים, הנהנה מהמשאבים הטבעיים של מחצבות השיש –קירות אבן גבוהים ומפלסים המקנים תחושה של שקט וניתוק מהעולם.

צמחיית הפארק העשירה, המונה כ-30,000 צמחים וכ-3,000 עצים, מתבססת על עצים ושיחים שמרביתם אופייניים לגליל ובניהם עצי פרי (זית, שקד, תות) צמחי תבלין וריח ועוד – ליד כל אחד שלט עם שם הצמח והסבר קצר עליו.  

עוד בפארק בריכת מים עם צמחי מים ושלושה מפלים, פינות ישיבה מוצלות ופסלים, השזורים לאורך השבילים הרבים העוברים בפארק. אוסף הפסלים בפארק גדל מידי שנה, כשמגיעים לפארק אמנים מהארץ ומחו”ל, משתתפים במיזם פיסול ייחודי, מפסלים בתוך הפארק ומשאירים את הפסלים להנאתם של המבקרים.

נקודת תצפית על ההרים הסובבים את כרמיאל תמצאו במצפה ארבע הרוחות, הממוקם על תל מלאכותי, שבמרכז הפארק. הליכה על גשר הולכי הרגל הפרוש מעל קניון חצוב בגובה כ-6 מטר וברוחב 1.7 מטר תוביל אתכם אל גן ורדים ובו מאות זנים של ורדים במגוון צבעים. באזור המחצבה הקטנה – מתקני משחק לילדים, באזור אחת המחצבות האחרות הוקם אמפיתאטרון ובו כ-800 מקומות ישיבה, המשמש למופעים שונים. ולבסוף חורשת הנופלים, בה נטעו עץ לזכר כל אחד מחללי כרמיאל. ליד כל עץ לוח עם שמו של הנופל ותאריכי הולדתו ונפילתו.

הפארק פתוח כל ימות השבוע משעה 7:00 עד 21:00, הכניסה אליו ללא תשלום ואסור להכניס אליו בעלי חיים או להדליק אש במקום.