איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

הר בטח - תצפית מרהיבה על גבול הצפון

בגליל המערבי מתנשא הר בטח מעל הנוף עם תצפית מדהימה צפונה
| 05/07/2020

למקום זה אפשר להקדיש זמן רב. התצפית והמיקום יפים, מעוררי שלווה, וכדאי לבנות על זמן איכות במקום. קק"ל הקימה במרום ההר שתי סככות לתצפית, ופנימה יותר מתרומם מגדל תצפית של שומר היערות. הר בטח מתנשא מעל הישוב מעונה, ישוב חקלאי קטן. מבט אחד אל הצפון מכיל תמונה נפלאה של ישוב הכפר הנוצרי מעיליא, ובראשו מבצר וכנסיה. עוד צפונה מתרוממים ההרים על גבול לבנון, ובחורף מתווספת ליופי גם הכיפה המושלגת של החרמון. ממזרח לכפר בתי הישוב מעלות סדורים במורד, וממערב רואים את הים התיכון. 

נקודה שווה לקפה בשטח

בימי החורף, לאחר הגשמים העלייה להר קשה לרכב פרטי, בגלל נתיבים שחרצו מי הגשמים. רכב שטח לא מתקשה בעליה, במידה ויורד גשם, חלקו העליון של השביל בוצי וחלק ונדרשת זהירות רבה בירידה. בקיץ, כדאי לשקול לעלות להר לקראת אחה"צ, לשבת מול הנוף עד לשקיעה ללגום קפה טרי היישר מהפינג’אן ולהשתכר ממראות הצבעים המשתנים.

כשאתם כבר למעלה, כדאי לספר את האגדה על שני הרועים שלפני שנים היו יורדים עם הצאן למעיין אגר שנמצא בין שני ההרים - הר אגר והר בטח. יום אחד שרעו הורעים את העדרים על שפת המעיין והתווכחו בניהם: ההר של מי גבוה יותר, הר אגר או הר בטח. הוויכוח התלהט, שני החברים הפכו ליריבים, הסכינים נשלפו ורגע לפני האסון הגיע למקום הלך קשיש. הרגיע אותם, שמע על הסכסוך והשיא להם עצה נבונה: במקום לריב, טפסו יחד להר אגר ואחריו להר בטח, מהיכן שתוכלו לראות את הדיר שנמצא בראש ההר סימן שאותו הר עליו אתם עומדים הוא הגבוה יותר. וכך היה ושב השלום לעמק (כיום אנו יודעים שהר בטח גבוה מהר אגר ב-59 מטר).

מקום הישיבה מעל הנוף מחייב להשאיר את הרכב בחניה. דקה הליכה.

  • מתי לבוא: כל השנה, בקיץ כדאי לקראת השקיעה.

  • סוג הרכב: בחורף, רכב רב מינוע. בקיץ רכב גבוה.

הוראות הגעה

נוסעים על כביש 89 (מצומת נהריה, מזרחה), בצומת געתון פונים ימינה לכביש 8833, עין יעקב, עוברים את עין יעקב וממשיכים מזרחה, הכביש פונה בחדות (שמאלה) ובאמצע המורד, שילוט הר בטח. זהירות בחורף, רכב שטח שיורד אחרי גשם יכול להחליק בלי אפשרות לשליטה.

חוות דעת על הר בטח - תצפית מרהיבה על גבול הצפון

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה