תצפית רחבעם זאבי - מבט מרהיב על העיר העתיקה

המקום: על הר הזיתים, מצפה רחבעם זאבי ז"ל.

בשביל הנשמה והקפה: לזכרו של אלוף (במיל') רחבעם זאבי, מי שהיה שר בממשלת ישראל. רחבעם זאבי (גנדי) שגדל והתחנך בירושלים, לצערנו גם נרצח בירושלים. נקודת התצפית המרהיבה מראש הר הזיתים, מעל בית הקברות העתיק מתחת למלון 7 הקשתות, אחד המלונות שהיו מפורסמים בתקופת השלטון הירדני. במקום אמפי קטן שבו אפשר לשבת מול הנוף ול"השתכר" מיופייה של ירושלים.

מתי לבוא: בכל שעות היום והלילה. אחד המראות היפים מנקודה זו זריחת השמש על ירושלים, המראה מופלא איך לאט לאט זז הצל השחור מהעיר עד שכיפת הזהב זוהרת באור השמש העולה. בשנים האחרונות המקום לא היה נחמד בלילות, במקום הוקם בסיס של מג"ב.

סוג הרכב: כל רכב.

טיפ לקפה טוב בשטח: מחממים מים על הגז, מכניסים למים (לפני שרתחו), על כל כוס, כפית גדושה. נותנים לקפה לשקוע במים, מחלישים מעט את האש ומוסיפים חצי כפית סוכר, על כל כוס. נותנים למים עם הקפה להגיע לרתיחה ראשונה, בוחשים וסוגרים את הגז. ואז... (כאן בא הגילוי לפטנט מיוחד), אחרי הרתיחה מוסיפים כחמש טיפות וניל. זה נותן לקפה טעם מיוחד.

הוראות הגעה

כביש תלול מאוד עולה מגת שמנים אל שכונת א-טור, בסיום הכביש פונים ימינה ונוסעים עד למגרש החניה מתחת למלון. טיילת נוף קטנה מוליכה לתצפית.

מאת: דובי זכאי

חוות דעת על תצפית רחבעם זאבי - מבט מרהיב על העיר העתיקה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019