תל גדור בשרון: נקודת קפה מול הגלים

שמורת תל גדול, נמצאת בין היישוב מכמורת לגבעת אולגה, ויש האומרים שנמצא בה החוף הכי יפה בארץ! מעליו נמצאת נקודת תצפית מדהימה, ששווה להכיר כל השנה
| 09/09/2019

כל אגדה שמסופרת כאן, ממרום התל, נשמעת אחרת, ואחת מהן, שמסופרת בין ימאים וותיקים, אומרת שמכאן אפשר לראות את מרכבתו של נפטון אל הים במיתולוגיה היוונית. יודעי סוד מספרים שהים סוער במשך כמה ימים ואינו נח, לקראת שקיעת השמש, אחרי סערה רצופה רואים על קו האופק, מגיחה מרכבה רתומה לשני סוסים לבנים כענן. המרכבה עולה מעומק הים, עליה עומד נפטון, קלשונו בידו. שני הסוסים הלבנים דוהרים על פני המים הסוערים, היכן שנוגעים גלגלי המרכבה נרגע הים ונח, ואז חדי העין מגלים את בנות הים שמגיחות בשירה חרישת צוחקות ומשחקות במים הרגועים.

את כל זה רואים, נשבע המספר, עם או בלי קפה, העיקר שיהיה מראש המצוק המדהים. כ-33 מטרים מעל הגלים נמצא תל גדור, שמורת טבע תל גדור מצוק הכורכר והשמורה ממשיכה לתוך הים לשורת סלעים שהגלים מתרסקים עליהם. זו הנקודה הגבוהה ביותר באזור, התצפית ממנה מרהיבה, אבל נדרש מאמץ קל לעלות במעלה התלול עד ראש גבעת הכורכר. שם ממתין משטח בטון ועליו אפשר להניח את הגזיה לקפה. בדרך, בעונה, תוכלו לראות את פריחת חבצלת החוף. למטה משתרע אחד החופים היפים בארץ, שנקרא משום מה החוף הסיני (לא ברור למה המקום נקרא כך). אם בחרתם להביא מוסיקה רצוי מאוד מוסיקה שקטה ונוגה שלא להפריע לשמוע את הגלים.

מתי לבוא: כל השנה | סוג הרכב: ג'יפ רכב שטח

הוראות הגעה

דרומה מהבית של אולגה חנקין, במפרץ בנימין. בקצה הדרומי של מגרש החניה של בית ההבראה הצבאי, מתחיל שביל שמטפס על המצוק הכורכר שהולך דרומה. לאורך השביל גדר הפרדה, השביל מוביל אתכם עד למרגלות המצוק, להחנות את הרכב ולעלות ברגל לראש התל.

חוות דעת על תל גדור בשרון: נקודת קפה מול הגלים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019