איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

תל גדור בשרון: תצפית מרהיבה ונקודת קפה מול הגלים

שמורת תל גדור, נמצאת בין היישוב מכמורת לגבעת אולגה, ויש האומרים שנמצא בה החוף הכי יפה בארץ! מעליו נמצאת נקודת תצפית מדהימה, ששווה להכיר כל השנה
| 08/07/2020

אגדת ים

כל אגדה שמסופרת כאן, ממרום התל, נשמעת אחרת. אחת מהן, שמסופרת בין ימאים ותיקים, אומרת שמכאן אפשר לראות את מרכבתו של נפטון אל הים במיתולוגיה היוונית.

יודעי סוד מספרים, שהים סוער במשך כמה ימים ואינו נח. לקראת שקיעת השמש, אחרי סערה רצופה רואים על קו האופק, מגיחה מרכבה רתומה לשני סוסים לבנים כענן. המרכבה עולה מעומק הים, עליה עומד נפטון, קלשונו בידו. שני הסוסים הלבנים דוהרים על פני המים הסוערים, היכן שנוגעים גלגלי המרכבה נרגע הים ונח, ואז חדי העין מגלים את בנות הים, שמגיחות בשירה חרישת צוחקות ומשחקות במים הרגועים.

המספר נשבע, שאת כל זה רואים מראש המצוק המדהים, שבשמורת הטבע תל גדור, היושבת כ-33 מטרים מעל הגלים. מצוק הכורכר והשמורה ממשיכים לתוך הים לשורת סלעים שהגלים מתרסקים עליהם. זו הנקודה הגבוהה ביותר באזור, התצפית ממנה מרהיבה, אבל נדרש מאמץ קל לעלות במעלה התלול עד ראש גבעת הכורכר.

נקודה שווה לקפה בשטח

לאחר שתטפסו אל ראש הגבעה, ימתין משטח בטון ועליו אפשר להניח את הגזיה לקפה. בדרך, בעונה, תוכלו לראות את פריחת חבצלת החוף. למטה משתרע אחד החופים היפים בארץ, שנקרא משום מה “החוף הסיני” (לא ברור למה המקום נקרא כך). אם בחרתם להביא מוסיקה רצוי מאוד מוסיקה שקטה ונוגה, שלא תפריע לשמוע את הגלים.

מתי לבוא: כל השנה

הוראות הגעה

דרומה מהבית של אולגה חנקין, במפרץ בנימין. בקצה הדרומי של מגרש החניה של בית ההבראה הצבאי, מתחיל שביל שמטפס על המצוק הכורכר שהולך דרומה. לאורך השביל גדר הפרדה, השביל מוביל אתכם עד למרגלות המצוק, להחנות את הרכב ולעלות ברגל לראש התל.

חוות דעת על תל גדור בשרון: תצפית מרהיבה ונקודת קפה מול הגלים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג