איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בריכת הסלמנדרות

| 05/07/2020

בסמוך ליישוב חרשים נמצאת בריכה עגולה, חצובה באבן ובה מקווה מים קטן, מבודד ושקט. הבריכה , אפשר גם לקרוא לה בור, נמצאת באמצע סבך של עצי אלון וער-אציל ובקרבה חי אחד מששת הדו-חיים הקיימים בארץ, הסלמנדרה הכתומה.

המקום החבוי מן העין הוא בית גידול אופטימלי להתפתחות הדו-חיים היפיפה הזה. הסלמנדרה, משתייכת לסדרת בעלי הזנב (יחד עם הטריטון הנמצא בארץ גם כן) ונפוצה באגן הים התיכון, בעיקר בקרבת מקווי מים, בריכות חורף ונחלים זורמים. צבעה המיוחד משמש כאזהרה מפני טורפים, שכן מפרישה הסלמנדרה מעורה בלוטות רעל לא נעימות כלל. הצבעים המנוגדים מרמזים ישר על "כמה לא נעים יהיה לך לאכול אותי" וכך מתגונן דו-חיים זה מפני בעלי-חיים. הסלמנדרה פעילה בעיקר בימי החורף ובקיץ תחפש לה את המקום הלח להתיישב בו.

בגלל ייחודה, נחשבת הסלמנדה לערך טבע מוגן ועל כן אין לפגוע בה ובסביבתה.
נא לשמור על הניקיון ועל בעלי החיים אשר במקום!!!

קישור לתמונות:

https://plus.google.com/photos/107010268879570023143/albums/5954196499668739409?banner=pwa

הוראות הגעה

כ-קילומטר לפני שער היישוב חרשים נכנסים שמאלה (דרומה) לתוך הסבך. ניתן לזהות את הכניסה באמצעות רוג'ום קטן המסמן את הכניסה. הכניסה חבויה ואינה נגלית למי שלא מחפש אותה.
שאר השביל, אשר עובר בסבך הסבוך של עצי אלון מצוי וער אציל מסומנת בסרטי סימון התלויים על השיחים. תעקבו אחר הסימון והוא יוביל אתכם לקרחת יער אשר בה נמצא בור האבן.

חוות דעת על בריכת הסלמנדרות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג