אז מי זה נורמן?

נורמן גולדנברג הוא אמן ותיק מכפר ורדים, שהחליט בדרך יצירתית ביותר לחבר אתכם אל הטבע. הרי מה יותר טוב מלהשתמש בדמיונם המופתח של הילדים ליצירת בילוי משפחתי מוצלח. כך, החליט נורמן להביא את סיפורי הילדים המוכרים, וליצור עולם קסום בתוך חורש ים תיכוני. מאורת דב, מיץ פטל, עץ הנוסטלגיה, מנהרת שבעת הגמדים, שלגיה, הקוסף מארץ עוץ ועוד רעיונות מדליקים. נורמן, נפטר לקח במהלך חייו חלק במלחמה של הצבא האמריקאי נגד הגרמנים בגבול האיטלקי, ואף היה שותף להקמת יחידת האלפניסטים של צה"ל בשנות השבעים.

על השביל – נקודה שווה לקפה בשטח

שביל נורמן מוכר גם בשם "שביל האבנים הצהובות", על שם קבוצת אבנים מרובעות ושטוחות דמויות שביל, בהן אתם עושיים להיתקל בדרך. בעבר היה המקום ליצירה מרתקת, אך היום השביל פחות מתוחזק. ובכל זאת, הנוף הנשקף מהר אשכר, האווירה הגלילית והסלעים מלאי הדמיון שבמקום, הופכים את הנקודה לשווה לקפה.

מנקודת החניה יש לעלות טיפה בשביל ולפנות לעבר הגבעה והחורש שמשמאלכם. כיוון ההתקדמות הוא ממערב למזרח. המיצג הדמיוני הראשון שאתם עשויים להיתקל בו הוא מאורת הדוב - מבנה דמוי מאורה עם קיר אבנים בצידו. מיד אחר כך, סלע ענק ומבותר רבוי במחילות יסמן לכם שהגעתם ל-"ביתה של שלגיה", "מיץ פטל" ו-"מנהרת שבעת הגמדים". כאמור, כיף בעיקר ללכת בשביל ולחפש את התצפית הכי טובה אל הנוף, שכן רוב הבתים כבר אינם וחבל.