כל המידע על תל בית צידה – פארק הירדן

בפארק הירדן שוכן התל הארכיאולוגי, בית צידה (בטיחה). התל הוא שריד של בירת ממלכת אשור המקראית, ששזורה בהיסטוריה היהודית והנוצרית כאחד. נראה שדוד המלך הגיע לכאן לבקש את ידה של מעכה, ממנה נולדו ילדיו אמנון ותמר. בימי בית שני, שכן כאן כפר דייגים, שבו נולדו שלושה משליחיו של ישו, והוא אף הפליא פה בניסיו.

באתר ניתן לראות שרידי שכונת מגורים, מקדש רומי קטן, פריטי דייג, כלי כסף, ברונזה ותכשיטים וכלי בית.

תל בית צידה נודע בפי הערבים בשמות רבים כמו א-תל, תל משפע, תל עמריה ותל תלויה. האתר שוכן על שלוחת בזלת הנמשכת מרמת הגולן, אורכו כ-400 מטרים ורוחבו כמאתיים מטרים. הוא מתנשא לגובה של 25 מטרים מעל סביבתו.

העיר בית צידה, תחילתה בכפר דייגים קטן. היא ידועה בעיקר כמקום הולדתם של שלושה מחשובי השליחים של הכנסייה נוצרית: פטרוס, אחיו אנדרי ופיליפוס. עם מות הורדוס בשנה הרביעית לפנה''ס, ירש בנו פיליפוס את הגולן ועמו את בית צידה. כעבור כעשרים שנה הגיע ישו לבית צידה במסגרת מסעותיו לישובים בגליל. מסופר כי במסגרת פעילותו באיזור עשה מספר נסים, בהם ריפא עיוור מעברונו ונס הלחם והדגים.

פארק הירדן 

אתר פארק הירדן מציע מגוון מקומות ללינת שטח. ברחבי הפארק תמצאו פינות קמפינג שקטות וכמעט פרטיות בהן תוכלו להרגיש את הטבע ולבלות עם המשפחה. 
בשטח הפארק ישנם מספר מסלולי הליכה קלילים לכל המשפחה באזור תחנת הקמח וערוצי הירדן כמו גם לתל בית צידה הסמוך. הגישה לפארק הירדן הינה בתשלום.