כל המידע על יער שוויץ

יער שוויץ שבגליל התחתון משתרע על פני כ-3,000 מטר מרמת פורייה ועד לטבריה. נטיעות היער החלו כבר בשנת 1927, במטרה להגן על תושבי טבריה מפני מפולות של בוץ וסחיפה בתקופת החורף, ושמו הפסטורלי של היער ניתן לו בשל התרומות של יהדות שוויץ שסייעו בהקמתו. במקום תוכלו למצוא דרך נוף, מצפורים, מסלולים, נקודות מקסימות לפיקניקים ומתקני משחק לילדים.

דרך נוף יער שווייץ: מסלול בין המצפורים

בין מצפורי היער עובר מסלול שבו תוכלו לטייל ברגל, באופניים או ברכב. כך או כך, לכל אורך המסלול תיהנו משלל נופים עוצרי נשימה ופינות חמד, כך שמומלץ לשמור את ארוחת הבוקר למסלול.

תחילתה של דרך הנוף באכסניית אנ"א בפורייה, בסמוך למרכז נטיעות של עצי ברוש וחרוב. כבר בתחילת הדרך מחכה לכם תצפית מקורה מרהיבה על האזור, שבצידה  השני תמצאו את החניון ע"ש גוטמן – קרחת יער מקסימה ובה שולחנות מעץ ומתקני שעשועים לילדים, שבה תוכלו לפתוח את הבוקר בפיקניק משפחתי.

  • שימו לב: אנא איספו את הזבל שלכם אחריכם ושימרו על הניקיון.

מכאן ממשיכים עם השביל צפונה. לאורכו תמצאו שלל ספסלים ופינות ישיבה נעימות ומוצלות, ולאחר כ-1 ק”מ (כחצי שעה בהליכה), תגיעו למצפור דו מפלסי, שמכונה כך מאחר ותוכלו ליהנות כאן מלא אחד אלא שני מפלסי תצפיות אל הכנרת היפהפייה.

מהמצפור תוכלו לחזור אל הרכב באותה דרך, או להמשיך למצפור השלישי – מצפור תלת כיווני, שבו תמצאו, כפי ששמו מרמז, שלוש מרפסות תצפית מקורות, שמשקיפות אל הנוף ההיקפי של היער, טבריה וצפת.

עין פורייה – בריכה קטנה ונעימה

באזור הדרומי של היער בנתה קק"ל בריכה השתכשכות נעימה ומוצלת, וסביבה עצי דקל, פרגולה ושולחנות המשקיפים לנוף. מכאן תוכלו לרדת בהליכה של כחצי שעה עד למושבה כנרת, ולבקר בחצר המושבה, בבית הקברות המפורסם שלה, להמשיך לאתר הירדנית ועוד.