כל המידע על שוק תלפיות בחיפה

 

שעות פתיחה של שוק תלפיות 

ימים א’, ב’, ד, ה’ בין השעות 08:00-19:00, ג’ ויום שישי 08:00-14:00 

שוק תלפיות הוא הלב הפועם של שכונת הדר המפורסמת. שכונה שעברה ועוברת תהפוכות רבות ועכשיו נמצאת בשיא ההתפתחות האורבנית שלה. לשכונת הדר יש שוק מיוחד במינו, שמשלב בין הישן לחדש, בין המוזנח למטופח, בין הערבים ליהודים. שכונה של ותיקים ועולים חדשים ובעיקר של שוק אוכל טעים במיוחד. 

סיור קולינרי בשוק תלפיות

החל ממאפיות של פעם, דוכני כנאפה, מסעדות ערביות אותנטיות ועד לברי קוקטיילים צעירים ומגניבים, מסעדות שף ותרבות גרפיטי, שוק תלפיות מאגד בתוכו את כל מה שטוב. 

קדימה, לסיור!

שוק ואדי ניסנאס

מבט היסטורי

 חיפה עיר נמל, לכן משם התחיל הכל, שם היו רוב מקומות העבודה. בשנות ה30 התחיל בלגן בעיר תחתית, היו הרבה מהומות. לכן ערבים ויהודים, כדי לברוח מהעימותים, בעצם מתחילים לעזוב את האזור ולעלות כלפיי מעלה, רוב האוכלוסיה הערבית נודדת לכיוון הוואדיות- וואדי ניסנאס, סאליב, חאליסה ואילו השכונות היהודיות החלו להתפרש כלפי מעלה.

פה בעצם מתחילה חיפה המפורסמת המוכרת לנו כחיפה האדומה, עיר הפועלים, חיפה הקלאסית. שכונת הדר הופכת עד מהרה ללב של חיפה – נוצרו כאן מקומות עבודה, בתי עסק ומסחר, ריבוי של בתי קולנוע, בתי קפה.., המדעטק- הטכניון הישן, שנמצא לא רחוק מכאן. המוסד האקדמי הכי חשוב בחיפה, ובאופן מתבקש מגיעים לסביבה סטודנטים, מרצים, אנשים משכילים. 

שוק תלפיות, שהוקם ב-1940 כדי להחליף את השווקים בעיר התחתית, ידע במהלך שנותיו עליות, ירידות ושינויים קיצוניים שפעמים רבות כמעט הביאו לסגירתו. במהלך שנות ה-60 וה-70 חלק מהקמפוסים של הטכניון עוברים לכיוון נווה שאנן עד שנות ה-80 עובר המוסד כולו מהשכונה.

למעשה החלה תנועה מכיוון שכונת הדר לשכונות העליונות יותר. צעירים, משכילים, כל מי שיכול להרשות לעצמו – עזב ועלה כלפי מעלה, לכיוון הכרמל הצרפתי ושכונת דניה. באזור נשארו אוכלוסיות חלשות יותר והשוק נזנח. אולם בשנים האחרונות, עוברת השכונה שוב מהפכים חיוביים וחוזרת להיות שכונה צעירה, דינמית ותוססת ולצידה גם השוק התוסס, חוזר להיות אחד המקומות הצבעוניים והתוססים ביותר בעיר. 

שוק תלפיות הוא אחד השווקים האהובים ביותר בחיפה. רק בחמש שנים האחרונות הוא התפתח ונפתח לתיירות מבחוץ. הוא עוד לא "התקלקל" מבחינה תיירותית ועדיין נותר די אותנטי ומצד שני, נפתחו כאן לא מעט מסעדות חדשות, ברים ובתי קפה. גם יש פה לא מעט סיורי אוכל- והסיבה לכך היא שהשוק הזה משקף בצורה יפה וטעימה, את שילוב התרבויות שיש בשכונת הדר.

מה יש בשוק?

נבקר במאפיה עם לחמים מיוחדים, במבשלת בירה פרטית של אב ובן, חומוס חיפאי אותנטי עם נגיעות מקוריות, אוכל ומאפים טעימים מהמטבח הרוסי והמזרח אירופאי, אוכל הודי שיפתח לנו את הצ'קרות, מגש גבינות מפנק, אוכל ביתי חם ומנחם מהמטבח הלבונוני והסורי, ונסיים בקינוח שיפתח לנו את התאבון ובלוטות הטעם מחדש, כנאפה חמה עם גלידה ביתית מעולה.

הסיור של שוק EAT

הסיור של שוק EAT מציעה לכם חוויה קולינרית, כיפית, מצחיקה ומעניינת. איתנו תמיד תסיימו שבעים, שיכורים ומגובשים. במשך שעתיים נלך באחת השכונות הצבעוניות והמגניבות של חיפה, יקחו אתכם הצעירים שחיים בשכונה ועושים את השכונה ולאורך כל הדרך ערק ללא תחתית! 

הצטרפו אלינו וגלו את הטעמים המרתקים של השוק »