כל המידע על שוק ואדי ניסנאס בחיפה

 

שעות פתיחה של שוק ואדי ניסנאס

ימים ב’-ש’ בין השעות 07:00-17:30 (סגור בימי א’)


ברוכים הבאים לואדי ניסנאס. הואדי עצמו זה אחד המקומות האותנטיים שנותרו בישראל. הרוב פה
הוא רוב נוצרי עם מיעוט מוסלמי. רוב חומרי הגלם מגיעים מאזור הגליל וגם שפים גדולים מאזור
המרכז לא מאמינים מה קיים בואדי ניסנאס ואיזה אוצרות קולינריים ניתן למצוא פה. מה שמקסים בואדי ניסנאס זה שלא קורה בו שום דבר, זאת אומרת בשונה ממקומות אחרים כמו שוק הכרמל ומחנה יהודה ש”מתמסחרים” בשנים האחרונות, בואדי ניסנאס הכול אותו דבר כבר 40-50 שנה וזה בעצם הקסם של המקום.

סיור קולינרי בוואדי ניסנאס

הצטרפו אלינו לסיור טעים בשוק ואדי ניסנאס התוסס. בתפריט: מנות מקומיות, מאפיות מפוארות, חומוס משובח ומגוון טעמים וסיפורים מרתקים ומעניינים שייקחו אתכם אל לב-לבה של השכונה הצבעונית והטעימה.

קדימה, לסיור!

שוק ואדי ניסנאס

מבט היסטורי

השכונה, שהוקמה במהלך המאה ה-19 כשכונת פועלים פשוטה, הייתה שכונה ערבית קודם למלחמת העצמאות, ושמרה במידה רבה על זהותה זו, ועל הארכיטקטורה הים-תיכונית שאפיינה אותה לפני המלחמה. בשנות המנדט הבריטי התגוררו ערביי חיפה בעיר העתיקה, ובשכונות ואדי ניסנאס, ואדי סאליב וחליסה. ואדי ניסנאס הפכה בתקופה זו לרובע עירוני משגשג. ב-22 באפריל 1948 כבשו כוחות ההגנה את חיפה הערבית. רוב תושביה הערבים של העיר עזבו אותה, אך כ-3,000 ערבים נותרו בעיר ורוכזו בוואדי ניסנאס ובוואדי סאליב. הוואדי שוכן בין העיר התחתית להדר, ואפילו המקומיים לא יודעים לומר מהו קו הגבול הרשמי. זה משתרג בין בתים וחנויות, וכמו אומר: ישנם דברים שלא צריכים להגדיר במילים.

מה יש בשוק?

חוץ מהדוכנים המיוחדים והאוכל הטעים, בואדי ניסנאס מדבר גם על חיפה כעיר נמל היסטורית ואחת הערים העתיקות בעולם, נדבר על חצוצרה בואדי ועל דרך סמי מיכאל, הגנים הבהיים, הדת הבהאית והמושבה הגרמנית, וכמובן על מקור השם ואדי ניסנאס.

הסיור של שוק EAT

אנחנו נעבור בכל המקומות המיוחדים בואדי תוך מפגש עם אנשים מקסימים מהנוף המקומי שידועים בהכנסת אורחים וטעימות אוכל. הסיור הוא לא רק קולינרי, אלא גם מפגש עם אנשים מקסימים שמקבלים אותנו במקום , שמחים שאנחנו באים ונהנים לשתף אותנו. המדריכים שלנו חיים ונושמים את המקום וישמחו לקחת אתכם לראות את המקום מהעיניים המאוהבות שלהם. מבטיחים שתצאו שבעים, שיכורים ומלאי השראה לבשל! הצטרפו אלינו וגלו את הטעמים המרתקים של השוק »