מבט היסטורי

השכונה הזאת מתחילה לפני 140 שנה. ב-1882 מגיעה עלייה גדולה של תימנים, בגלל שזה שנת תרמ"ב הם קוראים לעליה שלהם “אעלה בתמר” ורואים בזה סוג של הגשמת נבואה, הם מתיישבים פה ובהמשך נקראת השכונה כרם התימנים, כי היה חלום להקים פה מפעל ציוני אופייני לעליה הראשונה, כרם ענבים. 

בשנות העשרים והשלושים, מתחילים לבנות בתים נורמלים, הבתים הישנים האלה עם חצרות פנימיות גדולות שלא רואים מבחוץ. בנו את החצרות האלה בשביל הלוחמים של של ההגנה, שם הם היו מתחבאים ותוקפים וככה הם כבשו את רובע מנשיה (החלק מהכרם עד יפו) החצרות גם היו פתרון חסכוני ושיתופי.

סיור קולינרי בכרם התימנים

בין הסמטאות הקסומות של הכרם, המסעדות הביתיות והברים החדשים,  בין המאפייה האותנטית לבר הסביצ’ה הטרנדי, תגלו את יופיה האמיתי של השכונה המיוחדת, אשר בלב העיר הגדולה. 

קדימה, לסיור!

סיור קולינרי בכרם התימנים


בשנות ה-60 המקום הזה מתחיל להתפרסם בזכות הסצנה המוזיקלית שלו, מלא כוכבים יצאו מכאן : אהובה עוזרי, בועז שרעבי, צלילי הכרם, שלישיית העוד, יהודה קיסר, דקלון ועוד… 

בשנות ה-70 מתחילים לצאת מפה עוד מלא כוכבים אבל הפעם בתחום קצת אחר. תחום הפשע, כנופיית הפשע הראשונה של ישראל יוצאת מפה, "כנופיית הכרם" אולי שמעתם על "רחמים לא ידע"? אז ממש כאן, “הוא לא ידע”… 

בשנות ה-90, הצעירים מתחילים להשכיר פה בתים ודירות, אחריהם מגיעים הבתי קפה, בארים ועסקים. ושכל אלה פה, מתחילים להגיע המשקיעים. מה שנקרא ג'נטריפיקציה. היום לא רק שכרם התימנים היא לא מעברת עוני מסוכנת, היא השכונה הכי יקרה בתל אביב! אולי בגלל זה אחת מכל 5 דירות פה היא איירביאנבי? 

מה יש לאכול בשוק?

מסעדה אתיופית מיוחדת, עם שלל המטעמים הבריאים והטעימים שהמטבח האתיופי מציע לנו. מקום צעיר ומגניב על טהרת הסביצ'ה אצל הבחורה שהקורונה דחפה אותה צעד מקצועי קדימה, מאפיה  גיאורגית של מלכת השוק, לטעום חצ'פורים שאי אפשר להפסיק לאכול, מסעדה תימנית בת כמעט 70 שנה, שלקחה תפקיד מפתח במלחמות ישראל והיתה מארחת מנהיגים מכל העולם לפתיחת שולחן ומרק תימני מנחם וכמובן מלבי טעים ומרענן. 

הסיור של שוק EAT 

סיור כייפי, קליל ובעיקר טעים מאד ומשכר. ילוו אתכם בדרך המדריכים החמודים שלנו שהשכונה הזאת היא חלק מהדם שלהם, תשמעו סיפורים פיקנטים וחמודים, תאכלו מנות מגוונות, טעימות ומפוצצות ולאורך כל הדרך נמזוג לכם יין כיד המלך. אנחנו אוהבים שמסיימים איתנו שבעים, שיכורים ומרוצים וזה תמיד קורה :) הצטרפו עכשיו לסיור קולינרי היסטורי בכרם »