קרדיט תמונות: אסף קרלה

מסעדת יפו תל אביב, מציינת עשור להיווסדה, ממשיכה ליזום לאורך שנה זו אירועים קולינריים שונים ומגוונים.

כמחווה לתרבות הקולינריה הצרפתית שכה השפיעה על כהן, השיקה יפו תל אביב ביום הבסטיליה (14.7) בשיתוף איתמר לוזר - הסומלייה הראשי של קבוצת המסעדות של חיים כהן - אירוע צרפתי במיוחד בו היין יוצב בחזית הבמה, הכולל תפריט ומגדיר יין המחולק לפי הטרואר הצרפתי.

קרדיט תמונות: אסף קרלהקרדיט תמונות: אסף קרלה

במהלך כל יולי-אוגוסט 2022 תתאפשר טעימות בכוסות של יינות נדירים ויקרים, אשר יוצגו בתפריט שחולק גיאוגרפית וייקח את האורחים לסיור קולינרי בין אזורי היין השונים.

קרדיט תמונות: אסף קרלהקרדיט תמונות: אסף קרלהקרדיט תמונות: אסף קרלה

החוברת מחולקת ל-6 אזורים גיאוגרפים: עמק הלואר, שמפיין, עמק הרון, אלזס, בורדו ובורגון.

  • ש מ פ י י ן - שעה מערבית מפריז, מגיעים לריימס - עיר הבירה של מחוז יין בו מייצרים את המבעבע הטוב בעולם.
  • ע מ ק  ה ר ו ן - בין חופי הים התיכון בדרום והעיר ליון - אחת הערים הקולינרית בעולם, שוכן עמק קסום. לצד נהר הרון נמצא את יינות שאטונף הנהדרים בדרום ועד כפרים אדירים כמו קורנס וג'וזף הקדוש בהן וחלקות יין מושלמות כמו קוט רוטי בצפון. "דוקטור אלי לנדאו המנוח, חברי הטוב, אהב במיוחד את עמק הרון ואנחנו בעקבותיו.נפלנו בקסמו של זן הסירה בעל היינות האדומים הטחובים, האדמתים והמאוד מאוד צרפתיים", כך כהן מתוך החוברת.
    ע מ ק  ה ל ו א ר - אזור ענק המתחיל כ- 100 ק"מ דרומית מפריז ונגמר בים התיכון. האזור ממנו מגיע הסוביניון בלאן, בעיקר מהכפרים סאנסר ופואי  והקברנה פרנק. אגב שניהם הם ההורים הגאים של הזן המפורסם בעולם: קברנה סוביניון

קרדיט תמונות: אסף קרלהקרדיט תמונות: אסף קרלה

לוזר , הסומלייה הראשי של הקבוצה: "עולם היין, כמו האוכל, מתחלק לקלאסי ומודרני. ביפו תל אביב הנטייה היא כמעט באופן טבעי לקלאסי. חיים ואני עובדים יחד כבר עשור ושנינו מאמינים שיש לתת ביטוי טהור לחומר הגלם ולמוצא שלו. בעולם היין זה מתורגם לקלאסי – אנחנו כל הזמן מנסים למצוא את האיזון בין טרנדים ורצונות הלקוחות לבין האהבה שלנו לעולם היין הקלאסי הנשען על האדמה. בפרויקט הנוכחי החלטנו לתת לאדמה לספר את הסיפור – בצרפת כל 20 ק"מ הטרואר משתנה ובהתאם לכך ישתנה היין. כל איזור ומאפייניו מקבל את הבמה הראויה לו. אנו באמת ובתמים נרגשים מהסיפור שהאדמה מספרת באמצעות היין – ולכן עבדנו על "ספר היין" שכל אורח יפגוש במהלך חודשים אלה במסעדה. זה לא תפריט רגיל, אלא חוויה שלמה שטרם נתקלתי בה בארץ",