יומיים של כיף שמתחילים באזור הגלבוע ומסתיימים באווירה קסומה ברמת הגולן. אספנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים בשביל טיול בראש שקט - איפה אוכלים ואיפה ישנים, איפה עוצרים לתצפית מגניבה או מעיין לטבילה,  וליום השני המלצה למסלול רגלי בטבע. הטיול מחייב התניידת ברכב כדי להגיע לכל התחנות.

תחנה ראשונה - מתחילים את היום בתצפית כתף שאול 

תחנה הראשונה במקום הכי יפה לקפה של הבוקר, תצפית בכתף שאול. התצפית נקראת כך משום החיבור של שאול לגלבוע. על פי המסורת, כאן איבד תקווה במלחמתו עם הפלשתים, ונפל על חרבו. התצפית נותנת רגע קסום לתמונה של נופי עמק חרוד על שדות צבעוניים ואפילו אומנות - רק מנקודה זו ניתן לחזות ב"שדה המצויר"- שיתוף פעולה אומנותי של ענף גידולי השדה (הגד"ש) של קיבוץ עין חרוד איחוד והאומן פטר וינר. בו מציירים בשדה חיטה ציור או אמירה ייחודית כל שנה. את השדה  חורשים במחשבה על כל אלו שיושבים בכתף שאול ויכולים לראות ממבט-על את האומנות שנעשית במחרשה ונגלת לצופה רק כך, מהגובה כשהנוף נפרש למרגלותינו.      

תשבץ השדות הנוף מהר שאול | צילום: דנה רביןתשבץ השדות הנוף מהר שאול | צילום: דנה רבין

תחנה שניה עצירה רטובה ומרעננת במעיין עין נזם  

עמק המעיינות נקרא כך משום שהוא שופע במעיינות שנביעתם עולה לפני השטח לכול אורך מרגלות הגלבוע, יש מגוון מעיינות ונחלים מומלצים לטבילה מרעננת ואפשר לבסס יום טיול שלם רק בעקבות מים! אבל לעניינו נמליץ על אחד המעיינות היותר רגועים והפחות מוכרים עין נזם או בשמו השני עין חונזיר. המעיין ממוקם בשטחים החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו ונחשב יחסית גדול, עמוק, קריר ומושלם לטבילה צוננת כספתח לטיול עם החברים. עומק המעיין כ-2 וחצי מטרים והוא רחב מאוד, הגישה אל המעיין חופשית ופתוחה לקהל הרחב. אנשי הקיבוצים שבאזור טיפחו את עין נזם ואף בנו בסביבתו פרגולה ומקפצה היישר על המעיין הקריר. חשוב מאוד לשמור על המעיין נקי, לא להשאיר פסולת ולהצטייד בשקיות זבל כדי לזרוק בפח מסודר בדרך חזרה אל האוטו. 

עין נזם קריר ומרענן | צילום: אוהד פרלעין נזם קריר ומרענן | צילום: אוהד פרל

תחנה אחרונה להיום - הכפר האינדיאני - אבני איתן

על המצוק, מעל נחל אל על שוכן לו הכפר האינדיאני. המקום שקט ושליו על רקע נוף פסטורלי של רמת הגולן ומציע מגוון של אוהלים ואפשרויות לינה ייחודית המתאימות לקבוצה עם כל הדברים החשובים, יש בין היתר עמדות טעינה מקלחות שירותים וכו' ככה שלא צריך לדאוג מכלום, רק לתאם ולבוא. כאן תמצאו את האווירה המושלמת לקנח את היום הראשון של הטיול שלכם, ופשוט ליהנות מחוויית קמפינג עם החברים הטובים.

לינה באווירה מגניבה | הכפר האינדיאני - אבני איתןלינה באווירה מגניבה | הכפר האינדיאני - אבני איתן

יום שני לטיול - יום המסלול!  

קמים בבוקר ויוצאים מהכפר ישר למסלול נחל אל על חשוב לנצל את השעות הנעימות של היום עבור המסלול, אבל אם קצת התעכבתם, לא נורא כי יש במסלול הרבה נקודות צוננות ומרעננות. המסלול בנחל, אולי אחד המסלולים הקלסיים של רמת הגולן, ניתן לטייל בו במספר דרכים שונות בהתאם להרכב המשתתפים ורמת היכולת, וזה אחד הדברים שעושה אותו כל כך פופולרי בקרב מטיילים.

הנחל האיתן זורם באופן קבוע ומפורסם בעיקר בזכות תופעה גאולוגית מיוחדת בדמות שני המפלים שבו: המפל השחור, הוא המייצג של המסלע ברמת הגולן הבזלתית שהיא בצבע שחור ומכאן גם לקוח שמו. אבל בהמשך הנחל, המסלע משתנה לאבן גיר לבנה, וזהו צבעו של הסלע באזור המפל השני הידוע גם בשמו - המפל הלבן. מתחת לכל מפל יש כמובן בריכה, שמזמינה לטבול להשתכשך בה. זהו טיול חובה שאסור לפספס והכי כיף לעשות אותו עם החבר'ה. במסלול יש להיצמד לשבילים המסומנים, ירידה מהשבילים היא אסורה בהחלט.

הבריכה במפל השחור | צילום: אבי אליהוהבריכה במפל השחור | צילום: אבי אליהו

רוצים להוסיף קצת פעילות שטח מגבשת ומגניבה לטיול? אנחנו ממליצים על טיולי טרקטורונים ורייזרים בצפון עם חברת "שטח גלילי - טרקטורוני כלנית" המקצוענים. צאו לחוויית שטח ייחודית וקסומה שתכיר לכם פינות חמד נסתרות באזור הצפון אליהם תגיעו באמצעות טרקטורונים ו/או רייזרים בנהיגה עצמית! פעילות מושלמת לקבוצות של חבר'ה ולכל מי שרוצה לחוות טיול מלא באדרנלין.

תוספת מעולה לכל טיול | צילום: באדיבות “שטח גלילי - טרקטורוני כלנית”תוספת מעולה לכל טיול | צילום: באדיבות “שטח גלילי - טרקטורוני כלנית”