סוף החגים הגיעו וכל המטיילים חזרו לביתם. דווקא עכשיו שאתרי הטבע ופינות הקסם התרוקנו, זה הזמן המושלם ליהנות מהמעיינות והנחלים כשהם ריקים מאנשים ולהתחבר לטבע מחדש עם כוס קפה ביד ורגליים בשכשוך.

יש לקחת בחשבון שבכול הנקודות הללו אין שירותי הצלה מסודרים ואלו פינות טבע לרשות הציבור, ועל כל מקרה אנחנו תמיד ממליצים לקחת פק”ל קפה ופשוט להנות מפכפוך המים של הנחלים רגע לפני שמחליפים את הסאונד הקיצי הזה בצלילי טיפטופי גשם.

הנקודה המתבקשת – האסי - החוף הירוק בקיבוץ ניר דוד

אמרתם נקודת קסם רטובה, אמרתם האסי או בשמו השני- נחל עמל. אין מפורסם ממנו והוא הנקודה הרטובה האולטימטיבית לכול המשתכשכים. החוף הירוק אשר נפתח לציבור בחינם מאפשר גישה מסודרת למים לטבילה מרעננת במי טורקיז מושלמים למרגלות הגלבוע. בגלל שהנביעה של נחל עמל היא למעשה הסח’נה הטמפרטורה במי הנחל היא יציבה ונעימה בכל ימות השנה.

האסי - החוף הירוק בקיבוץ ניר דוד באתר טיולי » 

צפו בסטורי של איתי קדם מהחוף הירוק בקיבוץ ניר דוד:

הנקודה הצלולה – עין מגדל 

עין מגדל שנמצא היום בתוך תחומי פארק המעיינות, ובעבר ניתן היה להגיע ברכב עד למעיין עצמו, אך כיום ההגעה אפשרית רק דרך הכניסה לפארק המעיינות, שאליו הוא משתייך. הוא אחד מהמעיינות הכי צלולים בארץ אשר נובעים לאורך כל השנה ומזינים את נחל הקיבוצים, השם שניתן למעיין הוא על שם התיישבויות חומה ומגדל, שקיבוץ ניר דוד הסמוך, הוא אחד מסיפורי ההתיישבות המפורסמים של שיטה זו. 

סמוך למקום נביעתו של עין מגדל, תמצאו נקודה קסומה שבה תוכלו להיכנס למים השקופים, כשאתם מוקפים בצמחיית מים וקנים גבוהים ויפים. רוב הסיכויים שאם תבקרו בימים אלו בעין מגדל תוכלו להנות משלווה מופלאה נטולת מבקרים, אבל אם במקרה כן תתקלו בלונלי פלג תמסרו לו תודה על שנתן לנו את ההשראה להמליץ לכם על המקום.

עין מגדל באתר טיולי» 

צפו בסטורי של לונלי פלג עם קפה בשעת זריחה בעין מגדל:

הנקודה הקפואה - נחל עיון

נחל עיון הסמוך למטולה זורם בצידה של המושבה, ובו שביל פסטורלי המוביל את המטיילים למסלול שעובר בין שלושה מפלים, ומלא הזדמניות שכשוך מרעננות, קחו בחשבון שהמים קפואים, אז שווה לשמור ליום חם במיוחד.

תחילתו של הנחל היא במרג' עיון (בקעת עיון) – איזור חקלאי פורה בדרום לבנון, וסופו בהטייה מלאכותית אל נחל שניר (חצבאני). מקורות הנחל הם שני מעיינות מצפון למטולה (בשטח לבנון): נבע אל דרדרה ועין אל קוצייר. אל מי המעיינות מצטרפים בחורף ובאביב מי הגשמים, המתנקזים מהרי הלבנון שמסביב. זרימת המים בנחל היא קבועה ומסופקת דרך צינור שמזרים מים מנחל דן לאזור שמעל מפל התנור מטעם רשות הטבע והגנים עוד משנת 2009 לטובת בית הגידול של הצמחייה ובעלי החיים שבאזור הנחל.

נחל עיון באתר טיולי » 

צפו בסטורי של ארז דגן נהנה מקפה חם ושכשוך במים קפואים: