אופנה בצל המלחמה היא דבר שאולי נחשב כתחום נישתי כיביכול, אבל יש בה עוצמה לעורר חיות ושמחה המחזירה תחושת נורמליות וחוסן נפשי מבורך. בימים אלו כשכולם מחפשים איך לתרום, אנחנו שומעים על יותר ויותר יוזמות מכיוון לא צפוי שבו נשות ואנשי אופנה כמו: מעצבים, סטייליסטים ותופרות שמתגייסים למאמץ המלחמתי בדרכים שונות - בין אם זה לעזור לקהל המפונים שבעורף במלתחה חדשה שמעלה חיוך לפנים ועד למתנדבים שתופרים ציוד עבור הלוחמים שבחזית.

עטופות בסטייל

מיזם של חנויות פופ-אפ לאופנה ללא עלות, עבור נשים שנאלצו להתפנות מביתן. אלו חנויות בוטיק של ממש, שהוקמו כדי להסב תחושה נעימה ושמחה של התחדשות ממש כמו שופינג אמיתי רק בחינם! החוויה היא כמו בכל חנות הכוללת סטנדים מסודרים עם בגדים על קולבים, מראות, תאי הלבשה וכל מה שצריך כולל מתנדבות מעולם האופנה והסטייליניג שיעזרו לכן לבחור ממגוון בגדים ופרטי אופנה נהדרים שנאספו ונבחרו בקפידה וכוללים מבחר של מידות, צבעים וגזרות שמתאימים לכולן.

החנויות נפתחות במתכונת "פופ-אפ" במוקדים שונים ברחבי הארץ ותוכלו לעקוב אחרי הפרסומים הרשמים של המיזם כדי להירשם ללא עלות ולהתחדש במלתחה שתגיע עד אליכן.

הפאשנמוביל

הפאשנמוביל הוא ניידת אופנה שמגיעה לכל נקודות האירוח בארץ בהם שוהים ושוהות תושבים שפונו בעקבות המלחמה במטרה לעודד, לחזק, לחבק ולתת תעסוקה ותרפיה, חוויה טובה ואסקפיזם מהמצב המורכב. 

הפאשנמוביל מציע למשפחות המפונים חוויה של חנות בוטיק בה מי שרוצה יכול.ה להתחיל לבנות מחדש את המלתחה שאבדה לו או לה וכמובן שהכל בחינם. הניידת כוללת סטנדים מלאים בפריטי אופנה יפים ואיכותיים ומלווה בשירותי סטיילינג אישי ויחס חם ואוהב. 

מיזם הפאשנמוביל שואף להביא למשפחות המפונים אופנה איכותית ללא פשרות. המיזם הצליח לגייס עד כה תרומות מחברות גדולות כמו קבוצת הדר, טרמינל X, אינטימה, מעצבים בינלאומיים ומספר בוטיקים נבחרים מירושלים ותל אביב והיד עוד נטויה. 

ה-TLV Mall  בשיתוף עמותת "המלאכים של ערן"

קהילת "המלאכים של ערן" פועלת ללא מטרות רווח כבר למעלה מ-9 שנים ובשיתוף פעולה עם גופים מסחריים המובילים במשק על מנת לעזור למשפחות הזקוקות לסיוע בימים אלו. לאור המצב העמותה יצאה בשיתוף פעולה עם קניון האופנה המפורסם ה-TLV Mall שבמרכז תל אביב. במסגרת השת”ף הוקמה חנות בקניון שבה תוכלו למצוא פרטי לבוש מדהימים במצב חדש שנאספו לתרומה עבור משפחות שפונו מבתיהם שמוזמנים לבוא ולקחת כל מה שיצטרכו ללא עלות וללא צורך בהרשמה מראש.

חנות הפופ אפ RE:WEAR -בדיזנגוף סנטר

משפחות מפונות וכוחות הביטחון מוזמנים לחנות הפופ אפ RE:WEAR – שהיא חנות ללא עלות בקומה השניה בבניין A בדיזנגוף סנטר (גשר עגבנייה). בחנות החינמית RE:WEAR תמצאו מגוון פריטי לבוש והנעלה יד שניה לכל המידות והגילים ואת הפריטים מקבלים כמובן ללא עלות ועם המון אהבה. בכניסה לחנות תמצאו דלפק קבלה עם הסבר על החנות ואז תוכלו להסתובב ולבחור את הפריטים שתרצו החנות פתוחה בימים א'-ה' בשעות 9:00-18:00 ובימי ו' בשעות 9:00-13:00.

סדנאות ויוזמות של מכללת שנקר להנדסה ועיצוב

המכללה האקדמאית שנקר, הלוא היא אחת מהמכללות המובילות בארץ לעיצוב אופנה, אומנות והנדסה שהחלה בפרוץ המלחמה להשתתף ביוזמות עם מטרה לסייע לכוחות הבטחון ולמשפחות המפונים.

יוזמה מרגשת במיוחד אורגנה ויצאה לפועל בזכות הסטודנטית עדי הלל וסטודנטיות משנה ב' מהמחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר שערכו סדנאות צורפות במלון בתל אביב לתושבים אשר פונו מבתיהם בעקבות המלחמה. המחלקה לעיצוב תכשיטים, סיפקה את ציוד הצורפות מהסדנאות בשנקר על מנת להביא קצת נחת ופעילות הפוגה למשפחות המפונים בצורה יצירתית.

בנוסף לזאת מכללת שנקר גם פתחה שתי סדנאות תפירה לטובת המאמץ המלחמתי שפועלות מידי יום. המוני מתנדבים ומתנדבות ביניהם סטודנטים, מורים ובוגרי המכללה עם ידע בתפירה מגיעים למקום כדי לתפור אפודים ולארגן ציוד לחימה לחיילי צה"ל שנלחמים בחזית.