בכל שנה מציינים ביפו את חג החנוכה וחג המולד תחת הכותרת "מאירים את יפו" ולכבוד חנוכה תוצב חנוכיית ענק מעץ שיצרו "סטודיו סיטי פלטון" בטיילת המשקיפה אל הים בכניסה ליפו, בסמוך לכיכר השעון.

מייצב החנוכייה הוא מייצב אינטראקטיבי המזמין ילדות וילדים לעבור בין קני החנוכייה הגדולים ולגלות הפתעות משחקיות המשולבות בה כמו - ווקי טוקי, כפתור שמשנה את צבעי החנוכייה ואפילו משקפת שדרכה אפשר להביט אל האופק של קו המים היפואי. השנה, בצל מלחמת חרבות ברזל, החליטה עיריית תל אביב להקדיש את מייצב החנוכייה המיוחד כמחווה וכאות הזדהות עם חטופים והחטופות שבשבי החמאס.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "אחד ממסרי חג החנוכה החשובים הוא היכולת של אור קטן ליצור הבדל גדול והעובדה שגבורה יכולה להתחיל מבודדים ולהצית תקווה בלבבות של רבים. האור הקטן שלנו בעיר תל אביב-יפו הוא אלפי האנשים הטובים שהתייצבו עם פרוץ הלחימה ויצרו יחד קהילה גדולה שמתגייסת למען תושבי ותושבות הדרום והעוטף. זאת בנוסף לאלפי סיפורי גבורה שמציתים בנו תקווה שאנחנו עם חזק ויחד ננצח.

בשבועיים הקרובים נחגוג תושבי העיר ביחד עם המפונים והמפונות המתארחים בעיר וכוחות הביטחון את חנוכה - חג האורות ואני מזמין את הקהל הרחב להשתתף בשלל האירועים ברחבי העיר".

החנוכייה תיהיה פתוחה לציבור ותוצב בכניסה לטיילת היפה של יפו בתאריכים 7 - 17 בדצמבר .

לכל פעילויות חנוכה 2023 בתל אביב-יפו »