מתניעים את השנה החדשה: 7 מסלולי טיול קלילים וכיפיים לחג

להבדיל מארוחת החג, הטיולים הבאים אינם מצריכים מכם הרבה מאמץ. לכן, ארזו את שאריות החג ותפחתו את השנה בטיול קליל בארצנו היפה. בברכת תחל שנה וברכותיה, נברך אתכם בשנה מלאה בטיולים ונעניק לכם המלצה לשבעה מסלולים קלילים בעיר, בהר, בעיר הקודש ובחוף
| 09/10/2018

בכתבה זו:

להרגיש ברומא: קיסריה - עירו של הורדוס

אין זמר שלא רוצה להגיע לקיסריה. אם הופעת בקיסריה נכנסת לפנתיאון - ככה זה היום. בעת העתיקה, המעריצים רדפו אחר הצגה שונה לגמרי: קרב גלדיאטורים, מרוץ מרכבות, טרגדיה, קומדיה - את כל אלו סיפקה בירת הנציבים הרומים. בנוסף לכל אלה ליוו את העיר פאר אדריכלי יוצא מגדר הרגיל והקינוח היה בנמל מים עמוקים שנבנה בצורה ייחודית. רומא כמו בסרטים במרחק נסיעה, הייתם מאמינים?


קיסריה העתיקה | צילום: יוחאי כורם

נרטבים ונהנים: 6 מעיינות שווים בהרי ירושלים

שמם של מעיינות הרי ירושלים הולך לפניהם ונישא למרחק. טיילים מכל קצוות הארץ מגיעים לפתחם ומבקשים לטבול במימיהם הקרים. מעיינות כמו עין ספיר, עין איתמר ועין לבן מתמלאים בעשרות רבות של מבקרים מדי שבת כמו מעין מוקד עלייה לרגל באחד האזורים היפים ביותר בארץ. מומלץ להגיע ערוכים עם מחצלחת, פק”ל קפה, שש בש ועוד שלל אינסטרומנטים שיעבירו לכם את השהייה במעיין בכיף.

הנה סרטון מגניב שהכנו לכם על המעיינות הכי שווים בהרי ירושלים:

יעלה ויבוא: אל הר התבור

"יעלה ויבוא יעלה ויבוא, יעלה אל הר התבור, הברק אשר הגיח והאש בעקבו, יעלה ויבוא" (יורם טהרלב)

העלייה להר התבור מספקת לכם לא רק תצפית מרשימה על נופי הגליל התחתון ב-360 מעלות אלא יותר מזה. היא גם מקימה לחיים את הסיפורים הגדולים הבאים לידי ביטוי הן בתנ"ך במלחמת דבורה וברק בסיסרא, ובמלחמתו של גדעון במדיינים והן בברית החדשה כאשר ישו מקרין את אופיו המשיחי בפני תלמידיו, מה שהביא להקמתה של כנסיית ההשתנות המרשימה בראש ההר. אפילו יוסף בן מתתיהו לא פסח על הר. 


כנסיית ההשתנות בראש הר תבור | צילום: בר ארצי

פורצים את העיר: בעקבות פורצי החומה הראשונים בירושלים

ירושלים היא העיר הגדולה ביותר בישראל המונה כ-800 אלף תושבים. הייתם מאמינים שעד אמצע המאה ה-19 חיו התושבים בתוך תחומי העיר העתיקה בלבד? מדוע פחדו לצאת מחומות העיר? כיצד תרם לכך מונטיפיורי? ומהי טחנת הרוח אשר מתנוססת בגאון ממערב לעיר העתיקה? היציאה מן החומות עיצבה במידה רבה את כיוון התפתחותה של העיר מבחינת היהודים, הערבים ומעצמות אירופה שהחלו להתיישב כאן.

משכנות שאננים - השכונה הראשונה מחוץ לחומות | צילום: אינה מנשה
משכנות שאננים - השכונה הראשונה מחוץ לחומות | צילום: אינה מנשה

מסע לאורך הנהר: טיול ג’יפים בירדן ההיסטורי

נהר הירדן, שאורכו כ-250 קילומטרים, הוא הנהר הגדול והארוך ביותר מבין הנהרות הזורמים בישראל. בתוואי זרימתו, הוא חוצה את עמק החולה ובקעת הירדן. הירדן מרכז את מימיהם של שלושה נהרות מרכזיים נוסף על עוד עשרות יובלים קטנים: הדן, החרמון והשניר.

הטיול הזה מתמקד בתוואי המקורי של הירדן ההיסטורי, לפני חפירת התעלות והטיית זרימתו של הנהר. המסלול אורך כ-7 קילומטרים והוא חושף את תוואי הנהר כפי שהיה בימים עברו. המסלול מלא בנקודות חמד שבהן ניתן לקפוץ אל הנהר הקריר ולהשתזף על גדות הנהר עמוסות הדשא.

טיול מיוחד לאורך הירדן ההיסטורי | צילום: טל שחר
טיול מיוחד לאורך הירדן ההיסטורי | צילום: טל שחר

ממעפיל לאדם קדמון: מסלול טיול מהנה בכרמל

ביום בהיר אחד, אחרי אינספור טלטלות, צפיפות ודוחק בים התיכון, עשו את דרכם המעפילים מאירופה לעבר מדינת ישראל שבדרך. היו כאלה שהגיעו ממש עד לדריכת כף רגל על אדמתה של הארץ הקדושה ומיד נתפסו ונשלחו חזרה. אלו שצלחו את הירידה לחוף, לעיתים רבות נתפסו גם כן ונשלחו למחנה העצורים בעתלית, שם לא אבדה תקוותם. שיעור היסטוריה מרתק לצד מסלול בקרבת מגוריו של האדם הקדמון. כל אלו מציע לכם המסלול הבא.


מערת אצבע | צילום: יוחאי כורם

בדרכם של סוחרים: טיול בדרכם של הנבטים

הם ידעו בדיוק לאן נושבת הרוח ואיפה הם יכולים למצוא מים. כאלו הם הנבטים. שבטים נודדים שעסקו בתחילת הדרך במסחר של תבלינים ובשמים מחצי האי ערב. עם הזמן, אימצו הנבטים את אורח החיים המקובע והחלו להתיישב בארץ ישראל. כך הפכו מקומות ששימשו תחילה להפסקה לאורך הדרך הארוכה, למבני קבע ומגורים. אך בטרם תלכו בדרכם, שומה עליכם לבקר בשמורת הטבע עין עבדת - נווה מדבר קסום המשלב נוף בראשיתי כמו שרק מרכז הנגב יודע לספק.


שמורת עין עבדת | צילום: יוחאי כורם

לעוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

לעוד אטרקציות, אירועים, טיולים ופעילויות לראש השנה »  

תגובות

טוען תגובות...