רשות הטבע והגנים מכריזה על פתיחתו המחודשת של הגן הלאומי יהודה בתאריך 2 ביוני 2024. המעיין יפתח למבקרים מחדש, לאחר שהיה סגור לטובת עבודות שיקום, פיתוח והסדרה. בשלב הראשוני, הכניסה לגן תהיה חינמית וכרוכה בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים.

הפתיחה המחודשת של עין יהודה או בשמו העממי - עין הנצי”ב, על שם הקיבוץ בו הוא שוכן,  הייתה מהמצופות בשנים האחרונות. ולמי שאיכשהו הצליח לפספס, עין יהודה היה ונשאר אחד המעיינות האהובים ביותר בעמק המעיינות, שסימן ההיכר שלו היו מי טורקיז כחולים וכמובן חבל טרזן ומשטח הקפיצה שהוצב על גדות המעיין, ממנו קפצו המטיילים אל המים העמוקים ואחר כך נחו על המזרונים העבים שהונחו במים.

עין יהודה הישןהמעיין הישן | צילום: אינה מנשה

לאורך השנים, סבל המעיין מבעיות בטיחותיות לצד בעיות תחזוקה ונגישות, מה שהוביל להחלטה על הסדרה והנגשת המתחם לציבור באופן בטוח על ידי רשות הטבע והגנים ובתיאום עם המעוצה האזורית עמק המעיינות וקיבוץ עין הנצ”יב הסמוך. באתר הושקע סכום של 6.5 מיליון ש”ח, במימון משותף של רשות הטבע והגנים והקרן לשמירה על השטחים הפתוחים.

מי שיגיע למעיין המשופץ, יגלה מחזה לגמרי חדש. במקום בריכה אחת גדולה, עין הנצי”ב המחודש מציע שלוש בריכות בעומקים שונים – בריכת שחייה עמוקה עם שירותי הצלה, בריכת שכשוך רדודה ומונגשת לקטנטנים ובריכת שכשוך נסתרת עם מפלון. מסביב למעיינות הוכשרו מלתחות ושירותים, שולחנות פיקניק וספסלי ישיבה, סככות מוצלות וקולרים לשתייה. במקביל, הוסדרה באתר גם חנייה עם 100 מקומות, לטובות ציבור המבקרים.

עין יהודה החדשמהפך | צילום: שי אייזקס, רשות הטבע והגנים

שימו לב – הגן הלאומי מותאם לכמות קטנה של מבקרים ולכן מקבל מספר מצומצם של מבקרים בו זמנית. כדי להבטיח את כניסתם יש להירשם לביקור מראש באתר רשות הטבע והגנים – ללא הרשמה לא תתאפשר כניסה למתחם. האתר החדש יהיה פתוח בימי א’ עד ו’ בלבד, כדי לכבד את תושבי קיבוץ עין הנצי”ב המתגוררים בסמוך למעיין.

שעות פתיחת הגן:
שעון קיץ: בימים ראשון עד חמישי בשעות 8:00–17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00) וביום שישי בשעות 8:00–16:00 (כניסה אחרונה ב-15:00).

שעון חורף: בימים ראשון עד חמישי בשעות 8:00–16:00 (כניסה אחרונה ב-15:00) וביום שישי בשעות 8:00–15:00 (כניסה אחרונה ב-14:00).

לעין יהודה, כמו לגנים לאומיים אחרים, אין כניסה מחוץ לשעות הפתיחה.