בכתבה זו:


מוזיאון ארץ ישראל - אלוף התערוכות הגדולות

המוזיאון הגדול שבצפון תל אביב, הוא המקום האידאלי להעברת מספר שעות מלאות בעושר ויזואלי מסקרן ועשיר בנוף המוזיאונים בתל אביב. מוזיאון ארץ ישראל מציע מגוון תערוכות רב-תחומיות, העוסקים בתולדות הארץ ותרבותה ומציג תצוגות קבע ותערוכות מתחלפות בשלל תחומים, לרבות: ארכיאולוגיה, טבע מקומי, אמנות, פולקלור, יודאיקה, היסטוריה תרבותית ועוד. חובבי החלל וסודות היקום, ייהנו מאוד בפלנטריום החדש, המציג את נפלאות החלל ומערכות הכוכבים, במופע מלהיב ויוצא דופן בנוף המוזיאונים בתל אביב.

תערוכת צעצועים | צילום: מוזיאון ארץ ישראל
תערוכת צעצועים | צילום: מוזיאון ארץ ישראל

מוזיאון תל אביב לאמנות - הכי גדול בעיר

המוזיאון המוביל בעיר לאמנות ישראלית ובינלאומית. במקום תוכלו להתרשם משפע אוספים קבועים ומכ-25 תערוכות מושקעות, המתחלפות מדי שנה ומציגות את מיטב היצירות בתחומי הציור, פיסול, עיצוב ואדריכלות, צילום וידאו, רישום ועוד. תצעדו להנאתכם בגן הפסלים הנעים ומטופח ובקרו בגלריה הפעילה לפיסול. ודאי תשמחו לגלות, כי מוזיאון תל אביב לאמנות מקיים מגוון פעילויות תרבותיות וקונצרטים קלאסיים ייחודיים וכן, מופעי ג'אז ומוזיקת עולם. בנוסף, מדי שבוע נערכות במוזיאון סדרת הרצאות בנושאים שונים ומתקיימות הצגות לילדים והקרנות של סרטי איכות נבחרים.

תערוכת אליס בארץ הפלאות | צילום: גלעד שהבני
תערוכת "אליס בארץ הפלאות" במוזיאון תל אביב לאומנות | צילום: גלעד שהבני

מוזיאון בית התפוצות - חוויה יהודית מרגשת

אתם מוזמנים לחוויית מוזיאונים בתל אביב שונה ומרגשת. בית התפוצות הוא מהמובילים בעולם בתחום חקר היהדות ונחשב גם למוזיאון הראשון בעולם, המתחקה אחר תולדותיו והישגיו של העם היהודי. בביקורכם במוזיאון, תוכלו להתרשם משלל תערוכות מסקרנות, המציגות את הסיפורים והאירועים החשובים, שליוו את יהודי התפוצות לאורך ההיסטוריה ומובאים בשלל ציורים, סרטים ואמצעים אודיו-ויזואליים מיוחדים.

פעילות אינטראקטיבית במוזיאון בית התפוצות | צילום: בית התפוצות
פעילות אינטראקטיבית במוזיאון בית התפוצות | צילום: בית התפוצות

מוזיאון בית העיר - הכל על תל אביב

אין הרבה מוזיאונים בתל אביב שמציגים את סיפורה של העיר העברית הראשונה, בצורה כה מסקרנת ומוחשית. ממש במרכז העיר, בתוך המבנה היפהפה ששימש כמשכן העירייה הישן, שוכן לו מוזיאון המציג מספר תערוכות מסקרנות, המתעדות סיפורים ומקומות שעיצבו את תל אביב לאורך השנים. בתערוכת "העיר הנגלית לעין", תוכלו להתרשם מהאוסף הנדיר, הלוקח את המבקרים למסע בעקבות האירועים והאתרים החשובים בהיסטוריית העיר. עוד במוזיאון, תצוגה וירטואלית המציגה מאות סרטים נדירים, תצלומים ומסמכים היסטוריים מתולדות היישוב העברי בתל אביב.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות - קפיצה לנווה צדק

בבניין משומר למופת בלב שכונת נווה צדק היפהפייה, שוכן מוזיאון נחום גוטמן לאומנות, המציג את יצירותיו של האומן נחום גוטמן ומבחר יצירות נוספות מתחומי הציור, האיור והצילום. המוזיאון נפתח בשנת 1998 ומתגאה באוסף מרשים מיצירותיו של גוטמן, שנתרם על ידי משפחתו ומביא בפני קהל המבקרים את פועלו של גוטמן כצייר, פסל, מאייר וסופר-ילדים מהשורה הראשונה.

הפעלות לילדים במוזיאון נחום גוטמן | צילום: נעה שטיינר
הפעלות לילדים במוזיאון נחום גוטמן | צילום: נעה שטיינר

בית ראובן - בית שהוא מוזיאון

ישנם מוזיאונים בתל אביב, המספרים את סיפורו של אומן חשוב ומשפיע, כזה שעיצב במו ידיו את ההיסטוריה האמנותית במדינה. כזה הוא מוזיאון בית ראובן, המפגיש את שוחרי האמנות עם יצירותיו במשכנו של הצייר ראובן רובין, בו התגורר עם בני משפחתו בין השנים 1946-1974. המבקרים במוזיאון יעברו חוויה מסקרנת בין ארבעת הקומות בבניין היפה, שבלב רחוב ביאליק המחודש. המוזיאון מציג מספר גלריות ובהן גם תערוכה ביוגרפית, הכוללת צילומים ורישומים מרגעים שונים בחייו היצירתיים של ראובן רובין. ניתן לבקר אפילו בסטודיו המשוחזר של רובין, בו מוקרן סרט תיעודי, המספר את סיפור חייו ומתאר את פועלו לאורך השנים.

המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין - הכי ישראלי שיש

המוזיאון המושקע שבמרכז יצחק רבין, הוא פנינה של ממש בנוף המוזיאונים בתל אביב. המוזיאון חושף את המבקרים לפסיפס התרבויות והמרחב החברתי, הצבעוני והמורכב, המלווה את סיפורה של המדינה לאורך שנותיה. כמו כן, מתמקד המוזיאון בסיפור חייו ופועלו של ראש הממשלה, יצחק רבין ועוקב אחר הישגיו הרבים, תוך שהוא שוזר אותם במסע המיוחד שעברה המדינה מיום הקמתה. התצוגות השונות במוזיאון מורכבות משלל אמצעי מולטימדיה מתקדמים, המשלימים את החוויה הישראלית באופן מקורי ומעצים.

בית דוד בן גוריון - להכיר את בן גוריון מקרוב

מתוך המבחר הנהדר של מוזיאונים בתל אביב, בולט מקום אחד יחסית קטן, אך יוצא דופן. המבנה הצנוע שבמרכז תל אביב, מאפשר להגיע הכי קרוב שאפשר למפגש בלתי אמצעי עם חייו ופועלו של דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון והכריזמטי במיוחד של מדינת ישראל. המוזיאון הקטן שבשדרות בן גוריון (כמובן...), מציג בפני המבקרים אגפים שלמים ושמורים מהבית עצמו, כפי שנראו בימים בהם התגוררו בו דוד ופולה בן גוריון. אחד משיאי הביקור במקום, היא הספרייה האדירה של בן גוריון עצמו, שהיה ידוע כאיש ספר ואין הרבה נושאים עלי אדמות, שבהם לא גילה עניין וסקרנות. בסך הכל, הספרייה מאכלסת אוסף ובו כעשרים אלף ספרים, חלקם נדירים ביותר ועוד כארבעים ספרים, שיצאו במספר עותקים מוגבל.

הסלון המפורסם | צילום: בית בן גוריון
הסלון המפורסם | צילום: בית בן גוריון 

ואם אתם כבר בתל אביב, קבלו עוד דברים שווים לעשות:

לתחילת הכתבה