בכתבה זו:

סולמות וחבלים בנחלים תמר וצפית

כשמטפסים בסולם, הידיים והרגליים עובדות ביחד. כשיורדים בחבל, אולי מרגישים בעיקר את הידיים, אבל בעצם כל הגוף נמצא בפעולה. טעימה מצויינת מהתחושות האלה, תוכלו לקבל במסלול הטיול בנחלים תמר וצפית שבמדבר יהודה. מסלול הטיול המעגלי מרשים ומשלב הליכה בקניון, טיפוס בסולם, גבים קטנים ונוף מרהיב להרי אדום ומואב. כל זה בחצי יום הליכה, שמתחיל בעלייה בסולמות נחל תמר וממשיך בירידה בנחל צפית תחתון, שבו אולי יחכו לכם מים בחלק מהגבים, ולכן התכוננו גם לקפץ מסלע לסלע. שימו לב, חובה לבדוק אם יש באזור אזהרת שטפונות!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מסלול אתגרי בנחל תמר ונחל צפית | צילום: עומר זיו

על גלגלים בעמק החולה 

שתי חוויות מדליקות מחכות לכם באגמון החולה: הראשונה היא סיור בקרון הנסתר למושבת העגורים, שאותה נשמור ליום אחר ואילו האפשרות השנייה משלבת בין חילוץ עצמות על אופניים עם קצת יכולת צפרות. הביקור באגמון מאפשר לכם ליהנות ממסלול של 8.5 ק"מ. בכניסה תוכלו לשכור אופניים (בתשלום), להצטייד במשקפת (אפשר גם להביא מהבית) וגם אולי בסנדביץ', שכן לעיתים דרושה סבלנות כדי ליהנות מהמראות המרהיבים באמת.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מתגלגלים באגמון החולה | צילום: יוחאי כורם

רכיבה על סוסים מול נוף הכנרת

חוות ורד הגליל, שנמצאת במורדות רמת כורזים, עטופה בנופי הגולן ומציעה טיולי רכיבה לכל המשפחה. ישנם כמה טיולים אפשריים, וכולם מתאימים גם לרוכבים בלי ניסיון וכוללים הדרכה. בטיולים תזכו לראות את נופי הכנרת, הגולן ובקעת גנוסר, ואם יתמזל מזלכם גם בעלי חיים שמתגוררים בסביבה. ההרפתקנים שביניכם יוכלו לצאת גם לטיולים ארוכים יותר - כל מה שנשאר לכם לעשות זה להשיג כובע בוקרים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
טיול סוסים מול הכנרת | צילום: חוות ורד הגליל

בנסיעת שטח מדברית

"קצר במדבר", "אתגר במדבר", "אל מעיין בלב המדבר" - אלה שלושה טיולי שטח שיש לחברת "כנען" להציע לכם. אורך המסלולים הוא משעה ועד 4 שעות של נסיעה מדברית הכוללת ואדיות, תצפיות, היסטוריה של מדבר יהודה, מאהל בדואי ואף טבילה מרעננת למעוניינים. החווה ממוקמת בצומת כפר אדומים ומתמחה בטיולים במדבר יהודה וצפון ים המלח.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
טיול שטח מדברי | צילום: כנען

בזחילה בחבל עדולם

במקרה של הטיול הזה, ייתכן שאתם עומדים להפעיל שרירים שכבר הרבה זמן לא הפעלתם. הסיבה לכך פשוטה:  אתם עומדים לחלץ עצמות באמצעות זחילה במחילות המסתור שבחורבת מדרס שבשפלת יהודה. מחילות המסתור, מערת הקולמביום ומערות הקבורה שבמקום היו חלק בלתי נפרד מאורח חייהם של היהודים בתקופת מרד בר כוכבא (132-135 לספירה). אם בחרתם בטיול הזה, נקודת הזמן הזאת יכולה להיות מרתקת לסיפור עבור הילדים והזדמנות נהדרת לחבר אותם לטבע ולאווירה. אל תשכחו פנס!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

​​לתחילת הכתבה