תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מה מחכה לנו היום:
 

מתחילים מלמעלה: האדם הקדמון מחכה לכם בנחל מערות

בעצם כבר גילינו לכם הסוף - חוף הים, אבל יום הטיול שלנו מתחיל דווקא מלמעלה, במסלול שמספק תצפית משגעת מלמעלה על הכחול הגדול. אמנם הנופים שהוא מספק הם חגיגה בפני עצמם, אבל המסלול המרתק הזה מפורסם דווקא בזכות משהו אחר - ארבע המערות היפהפיות שפרושות לאורכו. במערות האלו נמצאו שרידים המעידים על התיישבות האדם הקדמון באזור הכרמל כבר לפני 500 אלף שנים. כשתעמדו שם גם באונסק"ו התרגשו מהגילוי המדהים הזה, וכך נחל המערות הוכר אך לאחרונה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מלבד הביקור במערות ההיסטוריות, תוכלו למצוא בשמורה גם מגוון סיורים מעגליים עם נופים נהדרים שיערבבו לכם בעיניים ירוק וכחול.


תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מערת הגדי בנחל מערות
(צילום: יוחאי כורם)
 

לוחמי החופש: חוות הפרפרים בבנימינה

הים הוא מקום שנותן תחושה של חופש אינסופי, ורגע לפני שמגיעים אליו, יש לכם הזדמנות ללמוד על חופש מממומחי החופש הרשמיים של הטבע: הפרפרים. כמו שאתם רואים בתמונה שלמטה, בחוות הפרפרים של אילן בבנימינה תזכו לפגישה מאוד קרובה עם היצורים היפהפיים האלו, שישמחו להתיישב עליכם למנוחה קלה בכל הזדמנות. מלבד דגדוגי הפרפרים, תזכו גם לראות אותם אוכלים, שותים, מזדווגים ומטילים ביצים, לקבל הסברים על מגוון הפרפרים מהמדריכים בחווה ואפילו להאכיל את הפרפרים במיץ ממש על קצה היד שלכם.

אלו מכם שיתקשו להפרד מהיצורים המופלאים האלו, מוזמנים לקחת איתם את החוויה הביתה: בחווה מציעים לכם לקחת גולם של פרפר, ואחרי כמה ימים תוכלו לחזות בפרפר חדש ויפהפה בוקע ממנו אל העולם - על אדן החלון שלכם!


תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

חוות הפרפרים בבנימינה (צילום: אן הורוביץ)
 

להרדם לצלילי הגלים: חניון הלילה חוף הבונים

את יום הטיול שלכם אתם מוזמנים לסיים על אחד מהחופים היפים ביותר בארץ - חוף הבונים. כאן יחכו לכם מפרצונים חוליים קסומים, רוחות מלוחות ושירי ערש שישירו לכם הגלים, שילוו אתכם גם אחרי החושך ויעזרו לכם להירדם. השקט והחיבור לטבע כאן מובטחים, שכן הפעלת גנרטורים, אמצעי תאורה, ומערכות שמע אסורים בשטח האתר.

מלבד כל אלו, תמצאו בחניון ברזיות מים, שירותים ציבוריים, מקלחות חוף, מזנון, סככות צל וגם חביות פתוחות שבהן תוכלו להבעיר אש, עליה תוכלו לבשל ארוחת ערב או לספר לאורה צ'יזבטים, רגע לפני שנרדמים תחת הכוכבים.

 • זמני פתיחת החניון: בין פסח לסוכות (כולל), בתאום מראש | להזמנות: 04-8252266 או 3639*.
 • מחיר שהיית יום לרכב פרטי: 37 ₪ (50% הנחה למנויים) | מחיר חניית לילה: יחושב לפי סך ימי השהייה.
 • למידע נוסף ודרכי הגעה לחניון >>​
   

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

חניון הלילה חוף הבונים (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)

פיראטים ליום אחד: סיור פיראטים על החוף

רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם להיות פיראטים ליום אחד, ולגלות על הדרך את אחד מהחופים היפים ביותר בארץ. נצא למסע חיפוש אחר הספינה האבודה, נילחם בסכנות האורבות לצבי הים ונגן על הצדפים עד טיפת החול האחרונה!

 • מתי: שני-שני, 28/9-5/10, (ביום שבת, 3/10, הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה​ וללא הרשמה).
 • איפה: שמורת טבע חוף הבונים.
 • מחיר רגיל: מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪ | מחיר למנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.
  (המחי
  רים לא כוללים את דמי החנייה באתר).
 • ההשתתפות בהרשמה מראש ותשלום בטלפון: 3639*​
 • למידע נוסף על הסיורים >>
   

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
סיור פיראטים בחוף הבונים (צילום: רינת רוסו, רשות הטבע והגנים)
 


תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות