מה מחכה לנו היום:

מי שמביט בי מהגב: טיול גבים בנחל נקרות

מה דעתכם להתחיל במשחק? בואו נצא לחפש דברים שלא רואים מכאן, אבל רואים משם: גבים. במבט תמים מדובר בבור שהתמלא במי גשמים, במבט עמוק יותר מדובר בהזמנה לחגיגה מדברית. גבים הם הרי החיים שבשממה, רגע חולף שנשאר איתנו עוד קצת, והלונה פארק שבחולות! אז עכשיו, אחרי שהגשמים ביקרו אותנו, נלך לחפש את כל הכיף הזה בנחל נקרות, שבורותיו לעיתים מתמלאים בתקופות גשומות של השנה.

המסלול במצד סהרונים ובפרסת נקרות, עובר בחניון לילה עתיק, ששימש את שיירות הגמלים שנעו על דרך הבשמים, וממשיך דרך הנחל, ואם יתמזל מזלכם יהיה מלא בכל טוב (מי גשמים!). זהו מסלול משפחתי, קצר, יפה וחווייתי, ואם גם רטוב – הוא בהחלט שווה "קפיצה בשלוליות". רק אל תשכחו לקחת אתכם מגבת, בגדים להחלפה ומצלמה!

נחל נקרות מצפה לגשמי ברכה | צילום: יוחאי כורם

מי שטוב לו ושמח: חץ וקשת מדברי

כמו שהגשם קלע לבורות, אנחנו נקלע למטרה! לא רחוק מהמסלול השובב שלנו, בפאתי מצפה רמון, מחכה לנו החוויה הבאה שלנו: משחק חץ וקשת לכל המשפחה. זהו המקום לחדד את כל החושים, להתרכז, למתוח את הקשת ולירות היישר למרכז האדום. אל חשש: גם אם זו הפעם הראשונה שלכם ואתם לא ממש פוגעים במטרה, התבוננו סביב והיזכרו בנוף שבתוכו אתם נמצאים – המטרה כבר הושגה וכולכם זכיתם להיות באחד המקומות המיוחדים ביותר בארץ. בול פגיעה! במקום תוכלו ליהנות גם משלל סדנאות אמנות, בהן הכנת אריחים מקושטים, פיסול באבן חול רכה ומילוי בקבוקי זכוכית בחול צבעוני.

ואם אתם כבר במצפה רמון הנהדרת, אל תפספסו את רובע דרכי הבשמים, רובע האמנים של העיר. בין החנויות תגלו גלריות עם אמנות מקומית, תכשיטים, בגדי וינטג' ושלל הפתעות נוספות. מעבר לביקור, בחלק מהמקומות יתאפשר לכם גם לצאת לסיור ולהשתתף בסדנה חווייתית לכל המשפחה (שימו לב: הפעילויות השונות לא מתקיימות בסופי שבוע).

בול פגיעה | צילום: ensarah10

לשלמה הגמל: תצפית ממרומי הדבשת

זוכרים את המשחק הזה שנזכרים בו בכל טיול מחדש? בדיוק, המשחק הזה עם הגמל בעל אלף השמות: פעם שלמה, פעם משה ופעם שם מומצא אחר. יגידו מה שיגידו, המשחק הזה מעביר כל חלק בטיול בצורה הכייפית ביותר, תוך שירה ודילוגים מרוממי לב. אז בואו נשחק כל הדרך עד לתצפית שמצדיקה את האירוע יותר מכל: תצפית הר גמל (כן, הוא באמת נראה כמו שלמה הגמל). בהגעה לדבשת, לבשו סוודר (קר שם גם בקיץ) והתבוננו סביבכם. אם תגיעו בשעה הנכונה תגלו את מכתש רמון נצבע בזהב-אדמדם מצד אחד, ואת השקיעה מתחילה מהצד השני. שעת הזהב הזו היא בדיוק השעה המושלמת לפתוח פק"ל שוקו מחמם וליהנות מהרגע הקסום.

תמונה ששווה אלף מילים | צילום: איתמר ברק

שנינו יחד תחת מטריה אחת: חאן בארות

עם השמש השוקעת, נתחיל גם אנחנו לשים פעמינו לכיוון הירידה מההר, היישר למקום המיוחד שבו נלון הלילה: חאן בארות. בעונת הסתיו עולה ההתלבטות הקבועה: לישון במדבר או לא? בין אם מטפטפים השמיים ובין אם לא, בחאן בארות יימצא הפתרון עבור כל המצבים. במקום תוכלו להתחפש לאנשי המדבר ולישון בתוך מאהל בדואי ענק ומחומם (בהזמנה מראש), או להתחמם על ידי התכרבלות באוהל הפרטי שלכם.
 

טיפ מעידן, מנהל סניף "למטייל" רחובות: את האוהל שלכם מומלץ להקים באור יום כדי שתוכלו לראות את סביבת הלינה. חפשו משטח ישר ומאוזן, ואם יש רוחות, השתדלו למקם את האוהל לצד דופן הר או קפל קרקע. ודאו כי השטח נקי מאבנים, מקלות או סתם שיחים. מומלץ לפרוס תחת האוהל יריעת הגנה ייעודית או אפילו שמיכה ישנה, שתיצור שכבה מגינה לאוהל ולגופכם, לנעימות ופינוק מקסימלי. תוכלו למצוא אוהל משפחתי בכל אחד מסניפי למטייל.


אם בחרתם להגיע אל המדבר, אבל לא בא לכם שהמדבר יגיע אליכם, תוכלו לישון בביתן משפחתי מאובזר (בהזמנה מראש), בנוחות מקסימלית כמו בבית! המתחם מואר, ופזורות בו ברזיות, נקודות לשטיפת כלים, פינות מיחזור, שרותים ומקלחות חמות ועוד הפתעות טובות. אחרי שקיפצנו בין גבים, שיחקנו וראינו נופים אחרים, כעת הגיעה העת לתת לחוויות היום לשקוע, לעצום עיניים ולהתחיל לחלום על הטיול הבא.

כמעט כמו נוודי המדבר צילום: יוסי לאון

עוד דילוג קטן: חוות אורליה

בדרככם בחזרה הביתה, אל תשכחו לעבור בחווה המופלאה והמיוחדת הזו, שנמצאת לא רחוק משדה בוקר, אך נראית כאילו היא לבדה בעולם, מוקפת שקט. בחווה נמצא בית בד בו מיוצר שמן הארגן הייחודי, שמופק מעצי החווה. מעבר לחנות הנמצאת במקום, שבה תוכלו לקנות שמנים ומוצרים מכל טוב לקחת הביתה, תוכלו גם לבחור לעבור סיור בחווה ולשמוע עוד סיפורים על תהליך הייצור ועל המדבר העוטף את החווה. מכאן תוכלו לדלג חזרה לאוטו ולשחק משחקי דרך, הפעם בישיבה, עד הבית.

אוצרות הארגן צילום: Anneh

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" >>


לתחילת הכתבה


      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות