ישירות מהמזגן למים: טיול רכוב בין מעיינות

חם לכם מדי כדי לטייל ברגל? תנו לעיניים שלכם לספוג את היופי תוך כדי הנסיעה - על הגבול בין הגליל לגולן עוברת אחת מדרכי הנוף היפות בארץ, שהיוותה בעברה את דרך הפטרולים הסורית. סביב דרך זו (כביש 918, חלק מ-91 ו-888) נמצאים גם כמה מעיינות נסתרים ושלווים, שיהוו פרס הולם על היציאה ממזגן הרכב: עין חשק ועין מיימון (הם מעט יותר אתגריים להגעה), עין אמפי  ועין עלמין (בריכת הקצינים). אם תבחרו להתמקם באחרון, למשל, תצטרכו ללכת רק כמה דקות מרגע חניית הרכב, ותזכו במקום אידאלי לשהייה ממושכת - "בריכה" צלולה וקרירה, דו-קומתית בתוך צל נעים של אקליפטוסים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
הכביש היפה ועין עלמין | צילום: אן הורוביץ
 

בין הנופים מבלי להזיע: מתגלגלים על אפניים

השלב הבא הוא לא רק לראות את הנוף, אלא לחוות אותו ממש - בטיול אפניים! גם אנחנו הופתענו כשהגענו אל טיולי הדן, ששוכנים בקיבוץ דפנה, וגילינו שטיול אפניים בחום הוא לא מילה גסה, ובטח לא אחרי שהוצע לנו לקחת אופניים חשמליים והחלטנו ללכת על זה. כלומר - לנסוע על זה. אם אתם מחפשים טיול מים, ומוכנים לוותר על עניין ההליכה, זו אופציה מהנה במיוחד.

במקום ניתן לשכור לכמה שעות אופניים לקטנים ולגדולים, עם מנוע או בלעדיו, זוגיים, או עם עגלה נגררת, ולצאת לדרך עם מפה שתגלה לכם את העצירות הכי שוות לאורך נחל דן. בין שלל הנקודות המקסימות, נמצאת הלגונה של נחל דן – מקום שבו זרימת הנחל נרגעת, ומתגלה גן עדן של ממש, שאפשר בקלות לבלות בו כמה שעות של נחת.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראלהלגונה בנחל דן | צילום: אינה מנשה
 

דוהרים כמו קאובוייז: טיול 4*4 בדרכים אחרות

עוד דבר שמאפיין את ממלכת הצפון הוא אווירת המערב הפרוע: פרות בין הנופים הפתוחים ובוקרים של ממש בסביבה. אלא שבניגוד לכמה עשורים אחורה, כיום הקאובוייז דוהרים על רכבי שטח ולאו דווקא על סוסים, ואתם יותר ממוזמנים להצטרף אליהם להרפתקה.

מומלץ להעלות הילוך עם המדריכים של רועי לשם - טיולי החיים הטובים, שישמחו להראות לכם שלל פינות קסומות, שרכב רגיל לא יכול להגיע אליהן: מאגרי מים, בריכות, נחלים ומפלים. ואפשר גם בלילה: יש לא מעט חיות ליליות ששווה אפילו רק עבורן, לבצע את הטיול הזה בחושך.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מגלים דרכים אחרות | צילום: החיים הטובים
 

זורמים כל הדרך: קייקים על נחל החצבאני

כל אלו ועוד לא דיברנו על דרך הטיול שהיא אינטגרלית לצפון כמעט כמו הר החרמון - קייקים! כי מה יותר טוב מלצאת למסלול, שהוא כל כולו בתוך המים? אם בא לכם להתרענן באמת, כדאי להגיע לקייקי מעיין הגושרים, שיציידו אתכם בכל מה שצריך: כלי שייט, מצופים והוראות, וישלחו אתכם אל המים. היכונו לטיול רטוב בין צמחיית נחל עשירה, עולם עשיר של בעלי חיים ונופים - במסלול משפחתי רגוע, או אתגרי מעט יותר.

במתחם יחכה לכם בנוסף מתחם פיינטבול ופארק מוטורי לילדים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
טיול רטוב בנחל | צילום: קייקי מעיין הגושרים
 

מלמטה למעלה: כי מי אמר שיש רק דרך אחת לטייל?

בצוק מנורה ניתן לטייל, כמעט בלי לצבור קילומטראז' בכלל, ובגובה! איך עושים זאת? עולים על רכבל, שיחשוף לכם מגבוה את הנופים הצבעוניים של האזור, ואם תרצו לראות אותם בקצב מהיר - אז על מגלשת ההרים, שיכולה להגיע עד ל-40 קמ"ש. כמו כן, לעלות על רתמות ולגלוש מגובה של 43 מטרים בסנפלינג בין שמיים לארץ, או לקפץ על טרמפולינת בנג'י, שתרים אתכם ואת מצב הרוח גבוה לשחקים.

אם אחרי כל אלו בכל זאת תחליטו להלך קצת על שתיים, תוכלו לצאת לטיולון באחד מהמסלולים במתחם.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מלמעלה למטה | צילום: צוק מנרה
 

ועם כוס יין ביד: סיור משכר בתוך מערה

אחרי שסיימתם את יום הטיול שלכם, ולא משנה בכלל באיזו דרך בחרתם לטייל - מומלץ לנוח בדרך מיוחדת. לא רחוק מכל האטרקציות והטיולים, תחכה לכם מערה עתיקה, ובתוכה - יקב. יקב מייסטר. כשתיכנסו אל בטן האדמה, תצאו לסיור קריר עם שלל טעימות יין מתקופות שונות. 

אחרי שתתבשמו מעט, שווה לצאת גם לטיול של ממש סביב החווה (קצר, אנחנו מבטיחים!), שיחשוף לכם גיתות עתיקות, או להתבונן בכרמים הנטועים שמכילים את כל זני הענבים של יינות היקב: קברנה סוביניון, שיראז, מרלו, פטיט סירה, פטיט ורדו וקברנה פרנק.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
טיול בתוך מערה | צילום: חוות מייסטר
 


ועוד כמה דברים שייעניינו אתכם: