אחח יום האהבה! פרפרים מפרפרים בטבע ובלב, ואתם שואלים את עצמכם – איך אני ארשים אותה או אותו, בדייט שהוא לא ישכח בחיים? יש לנו כמה רעיונות שיעזרו לכם עם השאלה הזו, בין אם מדובר בדייט הראשון או באחד מיני רבים בזוגיות ארוכה.

הכתבה כתובה בלשון זכר ונקבה, אך פונה לכל המינים, המגזרים ולכל סוגי האהבות!

אז מי אחראי על הדייט הפעם?

1. דייט צבעוני ופורח: כלניות במנחת מגידו

במקום לקנות לה זר פרחים רגיל ביום האהבה, קח אותה למנחת מגידו, ותביא לה שדה שלם של כלניות! דמיין את הסצנה הבאה – שניכם עטופים בשדה פורח בשלל צבעים (בלי שרמסתם אף כלנית בטעות, כן?), פונדו שוקולד ביניכם ורחשי טבע נעימים באזניכם. עכשיו תפסיק לדמיין והזמן אותה לדייט חלומותיה!

צילום: יוחאי כורם
למה להסתפק בזר קטן | צילום: יוחאי כורם

2. להתאהב ממבט ראשון: מצפה אופיר

אם תרצה להראות לה כמה היא שווה, סעו יחד עד לנקודה שבה נפגשים המים וההרים – מצפה אופיר. שם תוכל להסביר לה על כל היופי שהיא רואה: הרי הלבנון והחרמון המושלג, הגליל, העמקים והכנרת הכחולה – ורמוז לה בעדינות (רק בלי להגזים עם הקיטשיות בשלב הזה!) שהיא יפה יותר מכל אלו יחד. הדרך לדייט הבא מובטחת. אה, ואם הבאת פק”ל קפה בכלל שיחקת אותה.

צילום: ג'ימי ג'יפ
יפה יותר מכל אלו יחד! | צילום: ג’ימי ג’יפ

3. הדייט שיהפוך אותה לנסיכה: מבצר המונפורט

בינינו (וגם לא בינינו, נו דיי אתה יודע את זה, אז אל תיתמם) כל אחת אוהבת להרגיש נסיכה – ואיך הופכים מישהי לכזו? לוקחים אותה לטירה של ממש!

בלב הגליל המערבי ועטוף בירוק נמצא מבצר המונפורט, או לצורך העניין: הטירה שלכם – מרשימה, עוצמתית ומאוד רומנטית. כשתגיעו לשם ותשתו איזו כוס יין יחד בעודכם מתצפתים על הנוף, תבין למה המלצנו.

כמובן רצוי שתכיר את הבחורה שלך (או העתידית להיות), כדי לדעת אם קודם לקחת אותה לטיול של ממש בנחל כזיב, ואז לעלות למונפורט, או לוותר על ההליכה הארוכה ולהגיע אליו בזריזות ממצפה המונפורט. 

אגב אם זה הדייט הראשון ותצליח לגרום לה להרגיש נסיכה, כנראה שתוכתר למלך הבלעדי של הטירה הזו.

הנה טעימה מטיול באזור המטורף הזה:

4. שקיעה כמו בסרט: סידנא עלי

טוב נכון שאמרנו שצריך לצאת מהעיר, אבל – זה כמעט ונחשב, כי התצפית הזו תיקח אתכם לקצה הציוויליזציה, שממנו ההמשך הוא רק הים. 

דייט מושלם פה יתרחש אך ורק בשעת השקיעה, ורצוי לא בשישי או שבת, אז תכנן זאת היטב. הצטייד בבקבוק יין טוב (או מיץ, אנחנו לא שופטים), בכמה נשנושים ליד והתכונן לדייט טוב יותר מהסרטים.

צילום: אינה מנשה
לצפות יחד בשקיעה | צילום: אינה מנשה

5. דייט למתקדמים: זריחה במצפה רמון

טוב אם כבר דייט, אז תשקיעי באמת! קומו מוקדם מוקדם (מומלץ כמובן לישון באזור) ועלו להר גמל לקבל את היום החדש יחד. נכון שזריחה קיבלה תדמית פחות רומנטית משקיעה, אך יש לה קסם של ממש כשרואים אותה במדבר.

אז מה את צריכה לארגן? שמיכה להתכרבלות, תה צמחים או קפה ובגדול זהו. השמש שתעלה מעל מכתש רמון כבר תוסיף את הטאצ’ הנוסף לדייט הרומנטי שלכם. עוד יתרון הוא שאחר כך יהיה לכם עוד יום שלם לטייל יחד, וממש כדאי לבדוק את כל מה שיש למצפה רמון להציע.

אה, אבל ההמלצה הזו פחות מומלצת אם מדובר על הדייט הראשון שלכם.

שעות הזריחה במכתש. צילום: אינה מנשה
גם הם בדייט פה | צילום: אינה מנשה

6. דייט לאחרי הגשם: נחל ומפל סער

אם יש משהו שאנחנו אוהבים בוולנטיין דיי, זה את העובדה שהוא קורה בתקופה הכי הכי שווה לטיולים! נצלי זאת וארגני דייט שהוא טיול של ממש.

אם אתם עוד לא מכירים היטב מומלץ לקחת אותו למסלול קליל ויפהפה בנחל סער – כך שגם תתחילי לבנות לעצמך מוניטין של טיילנית אמיתית וזו גם הזדמנות מצויינת לבחון את הבחור. אם הוא יתלונן במסלול הקליל הזה – תשקלי את הדייט הבא לשלילה.

מה יחכה לכם פה בתקופה המהממת הזו? מים זורמים (בעיקר אחרי גשמים), או פשוט המון ירוק ושלל צמחייה, ומפל מהמם (בין אם יזרום ובין אם לא). תביאי בירות, נשנושים וסדרי לכם את הדייט המושלם.

בייט לימים שאחרי הגשם. צילום: יוחאי כורם ועמית להב
דייט לימים שאחרי הגשם | צילום: יוחאי כורם ועמית להב

7. יד ביד בין השקדיות: פארק קנדה

מה יותר טוב מפיקניק קלאסי בהרי ירושלים? אותו פיקניק בתוספת מחצלת ופריחת שקדיות. אז קחי אותו יד ביד לסיבובון ופיקניק של מאפים, או מה שעושה לכם את זה, בפארק קנדה.

מעבר לכך שמדובר בגן לאומי נעים, תגלו פה גם שרידים ארכיאולוגיים רבים, מבצר צלבני, בוסתנים ואפילו אגם . בקיצור – אתם הולכים לאהוב ולהתאהב כן?

צילום: עמית להב
צילום: עמית להב
 

ועכשיו – שלב ההכרעה!

 

עוד כמה דברים שיעניינו אותך: