איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מצפה מונפורט

בקצה פארק גורן מחכה לכם מרפסת תצפית, שממנה נשקף נוף הדרמטי והיפהפה של מבצר מונפורט, נחל כזיב, והרכס ההררי שמכוסה כולו בירוק-עד
| 05/07/2020

מבצר המונפורט נקרא בערבית קלעת אלקרין - מבצר הקרן הקטנה על שם מיקומו בשלוחה תלולה. המבצר היה שייך למסדר צלבני והיה כפוף למרכז האזורי במעיליא. מסביב למבצר היו בנויות חוות רבות וטחנות הקמח היו חלק מהמארג החלקאי של המבצר. המבצר נהרס במקביל לכיבוש הממלוכי של הארץ בהנהגתו של בייברס לאחר 1265.

השרידים הנראים בשטח כיום הם רק חלק קטן מהמבצר וכוללים את הביצור הפנימי ואת מגדל העוז. חלקים רבים נוספים נהרסו כליל או לא נחשפו בחפירות ארכיאולוגיות. במבצר אפשר להבחין בבורות מים עתיקים המכוסים כיום ברשת ברזל. הבורות התמלאו במים שירדו במרזבים (שניתן להבחין בהם), שניקזו את הגשם מתקרות המבצר.

מהמצפור יורד מסלול שייקח אתכם לנחל כזיב ולעין טמיר, ובסמוך אליו תמצאו שלל שולחנות פיקניק, וחניוני לילה למטיילים. 

קבלו טעימה מטיול בנחל כזיב ובמונפורט, שעליהם השקפתם:

הוראות הגעה

כתובת: פארק גורן

  • waze: ”מצפה מונפור” (בלי ט’ בסוף)

מצומת חניתה (מפגש הכבישים 70 ו-899) נוסעים בכביש 899 מזרחה, ולאחר כ-7 ק”מ חולפים על פני הפנייה לתוך קיבוץ אילון. ממשיכים כ-3 ק”מ נוספים, ופונים ימינה לכיוון פארק גורן. לאחר כ-450 מטר מהפנייה מגיעים לצומת T, שבו פונים שוב ימינה וממשיכים בנסיעה כ-1.5 ק”מ נוספים, שבסופם מגיעים לחנייה של מצפה המונפורט.

חוות דעת על מצפה מונפורט

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג