אוגוסט כבר איתנו, ואנחנו דיי בטוחים שככל שהחום עולה, רמת היצירתיות שלכם למה עוד אפשר לעשות בחופש (אם אתם סטודנטים או הורים לילדים), או לאן אפשר לטייל צונחת. זה מובן לחלוטין, והנה, פה אנחנו נכנסים לתמונה עם רעיון חדש ומרענן, שגם ירגש לכם את הקיץ, גם ימלא אותו בחוויות וטעמים וגם יגרום לכם להרגיש ממש טוב, בין היתר כי תעשו המון טוב לאחרים. וכל הטוב הזה – בחינם.

צילום: SunDo
צילום: SunDo

חוויה בטבע ותרומה לחקלאים בארץ

אפליקציית SunDo היא פלטפורמת ההתנדבות החקלאית הגדולה בישראל, מבית “השומר החדש”. מה זה אומר? שהכינו לכם אפליקצייה עם ערכים: היא תפגיש אתכם עם עולם שעד כה הרגיש מרוחק, ותיצור את החיבור החשוב הזה בקלילות מקסימלית.

איך זה פועל בדיוק, אתם שואלים? אל האפליקצייה יכולים להירשם חקלאים, שצריכים עזרה (חלקאית בלבד), ומתנדבים  כמוכם, שמוכנים לתת אותה.

בהרשמתכם לאפליקצייה, תוכלו לראות במסך הראשי את כל מגוון האפשרויות להתנדבות ולבחור לאן תרצו להגיע. כל חקלאי שנרשם ל-SunDo מפרט בה מה סוג העבודה, מה רמת הקושי הנדרשת, כמה אנשים הוא צריך, כמה זמן העבודה תימשך והאם ניתן להגיע גם לכמה שעות בודדות של התנדבות. בנוסף מצויין מה תקבלו בתמורה – מקום לאוהל, חדר, ארוחות וכדומה.

ברגע שתחליטו שההתנדבות עונה על הפרמטרים שאתם מחפשים ותקבלו רושם חיובי ראשוני מהחקלאי בשיחה טלפונית – או בצ’ט שנמצא בתוך האפליקציה, פשוט תירשמו ושריינו לעצמכם מקום. תוכלו גם לראות מי עוד נרשם לפעילות הזו איתכם, ואם אתם לא מגיעים עם משפחה או חברים – זו הזדמנות מיוחדת להכיר כמה חדשים. 

צילום: SunDo
צילום: SunDo

אז מה הדברים השווים שתוכלו לעשות כעת עם החבר’ה או הילדים? 

הנה רק כמה מהפעילויות שמצאנו כעת באפליקציה: הצעה קטיף אבטיחים קבוצתי בכפר ברוך, נטיעות תמרים בדרום, הקמת כרם ענבים, קטיף וטיפול במטע מנגו, קטיף אגסים ועוד. ומה יותר טוב מלתרום לחברה ולאדמה ועל הדרך לנשנש קצת פירות, להישאר לקמפינג מתחת לשמיים (או לחזור הביתה באותו היום) ולמלא את הזיכרון (ברור שגם של הטלפון) בתמונות מדהימות? יש יותר טוב – חוויה שכזו מעולם לא הייתה קלה יותר. עניין של שניות… אחרי קבלת החלטה כמובן.


מתחשק לי לצאת להרפתקה ספונטנית

האם חייבים לתכנן המון זמן מראש? ממש לא. מעבר ללראות רשימה של פעילויות חקלאיות אליהן תוכלו להצטרף, תוכלו גם לחפש לפי מה שמתאים לכם – אזור בארץ, סוג הפעילות, תאריך רצוי, ואפילו להירשם לפעילות שמתחילה מחר. בינינו, ספונטני זה הכי אחי, כי כמה אפשר עוד ללכת בספונטניות לים או לקניון?

בתמורה לזמן שלכם, לעבודה ולרוח הטובה תזכו באירוח אצל אלפי חקלאים בארץ, שרק מחכים שתבואו. ההרפתקה, ספונטנית או לא, מובטחת.

צילום: SunDo
צילום: SunDo

אין מחיר לחופש

ההרשמה לאפליקציה למתנדבים היא חינמית לחלוטין, וכנ”ל ההגעה לפעילויות. נכון שתצטרכו באמת לעבוד, וזה אולי לא מתאים למי שמחפש חופשת בטן-גב בתוך שדות אבטיחים, אבל חלק מלהיות חופשי זה גם לבחור לעזור. יאללה, צאו להתנדב, זה שווה לכם – קוטפים, שותלים, ומשקים, ומטפחים חוויות לחיים. בין לבין צאו גם לטייל, כי יש לנו ארץ ממש נהדרת!

הורידו את האפליקצייה עכשיו ובחרו את חווית הקיץ בקרובה שלכם:

אנדרויד | אייפון