איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

שתפו
במצפה הכוכבים "שירת הכוכבים" במכתש ירוחם מקיימים פעילויות אסטרונומיה לקהל הרחב - וגם באופן פרטי, לזוגות ועד לקבוצות עם מאות משתתפים, עם מדריכי האסטרונומיה מהטובים בארץ. במצפה ציוד מקצועי הכולל טלסקופים ענקיים, מודלים אסטרונומיים שפותחו במיוחד ופעילויות חלל מרתקות - כדי להעניק לכם חוויית אסטרונומיה שלא תישכח.

מה עושים במצפה כוכבים - שירת הכוכבים?

מדריכי שירת הכוכבים ייקחו אתכם לסיור שמימי עם הסיפור הגדול והמרתק של השמיים, מהתפתחות האסטרונומיה ועד התגליות הגדולות בני זמננו. 

בעזרת קרני לייזר שכמעט נוגעים בכוכבים תגלו את צפונות שמי הלילה והכוכבים המנצנצים, עם הסברים וסיפורים מרתקים. בפני המשתתפים את קבוצות הכוכבים המייצגות את המזל בשמיים ונבין מהו בכלל גלגל המזלות. נבחין בקבוצות כוכבים בולטות ונגלה כיצד לאתר בקלות את כוכב הצפון.

תוך כדי ההדרכה המדריכים שלנו יעברו ויגישו תה צמחים חם. ואין כמו לשתות משהו חם בליל מדבר.

בחלקה השני של התצפית נעבור לטלסקופים. לרשות המשתתפים יעמדו טלסקופים ענקיים דרכם נצפה במכתשי הירח וכוכבי הלכת, נכיר גרמי שמיים עמוקים, צבירי כוכבים, גלקסיות וערפיליות - מה שהשמיים יספקו לנו בליל התצפית.


 

שעות פתיחה של מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

כרטיסים לפעילות: ימים שבת-חמישי, בשעה: 20:30. כל התאריכים מופיעים באתר האינטרנט

פעילות פרטית: בכל זמן ובכל מקום.

 

מצפה כוכבים - שירת הכוכבים - מחירים

כרטיס לפעילויות בימים פתוחים: 80 ₪ למשתתף (מגיל 3 ומעלה)

מחירון פעילות פרטית:

משפחתי (עד 8 משתתפים) חווית טעימה מהמדבר – ללא טלסקופ: 750 ₪

לקבוצה קטנה (עד 15 משתתפים) עם טלסקופים ענקיים 1,250 ₪ 

לקבוצה בינונית (עד 30 משתתפים) עם טלסקופים ענקיים: 1,600 ₪

לקבוצה גדולה (עד 40 איש) עם טלסקופים ענקיים:  2,000 ₪

לקבוצות בין 40 ל-200 איש פנו אלינו ונתאים עבורכם הצעת מחיר לפעילות. 

לפעילות פרטית אפשר ומומלץ להוסיף בר בירה  נייד (אסטרביר), מדורה ושתיה חמה, כיבוד, קומזיץ מוזיקאלי, ארוחה מפנקת בשטח ועוד. 

איך מגיעים למצפה כוכבים - שירת הכוכבים

כתובת: מצפה נייד

ההדרכות מתקיימות במכתש ירוחם. מיקום מדויק יינתן לנרשמים.
הגעה עצמאית 

שאלות ותשובות

לאחר הגעתכם (אנחנו מתחילים בזמן. נא לא לאחר) תתכבדו בכרבולית חמימה ותתמקמו על המחצלות שלנו. בחלקה הראשון של התצפית אנחנו ניקח אתכם לסיור שמימי עם הסיפור הגדול והמרתק של השמיים, מהתפתחות האסטרונומיה ועד התגליות הגדולות בני זמננו. בעזרת קרני לייזר שכמעט נוגעים בכוכבים נכיר את שמי הלילה והכוכבים המנצנצים, עם הסברים וסיפורים מרתקים. נציג בפני המשתתפים את קבוצת הכוכבים המייצגת את המזל שלהם בשמיים ונבין מהו בכלל גלגל המזלות. נכיר כמה מקבוצות הכוכבים הבולטות ונגלה כיצד לאתר בקלות את כוכב הצפון. תוך כדי ההדרכה המדריכים שלנו יגישו תה צמחים חם. ואין כמו לשתות משהו חם בליל מדבר. בחלקה השני של הפעילות, נעבור לצפייה בטלסקופים. לרשות המשתתפים יעמדו מספר טלסקופים גדולים מאוד. דרכם נצפה במראות בלתי נשכחים - מכתשי הירח, כוכבי הלכת, נכיר גרמי שמיים עמוקים, צבירי כוכבים, גלקסיות וערפיליות - מה שהשמיים יספקו לנו בליל התצפית.
המראות משתנים בכל לילה, חודש ועונה. כשיש ירח בשמיים נצפה במכתשי הירח. בחודשי הקיץ הקרובים ולתוך החורף יככבו בשמיים כוכבי הלכת היפים של מערכת השמש - צדק עם ירחיו, ושבתאי וטבעותיו וגם כוכב הלכת נוגה. כמו כן נצפה בגרמי שמיים עמוקים, צבירי כוכבים, כוכבים כפולים, גלקסיות וערפיליות - מה שהשמיים יספקו לנו בליל התצפית. בלילות נטולי ירח נתמקד בעצמים מהחלל העמוק כגון צבירי כוכבים כדוריים ופתוחים, ערפיליות וכוכבים כפולים - וכמובן המראה הבלתי נשכח של שמיים זרועי כוכבים ושביל החלב הבוהק שנראה היטב בעונת הקיץ. בלילות עם ירח נהנה מהיופי המרהיב של מכתשי הירח והימות הכהות על פניו, כוכבי הלכת ואובייקטים בהירים. חשוב לדעת שבלילות ירח לא יתאפשר לצפות אל עצמים בעומק החלל או אפילו לראות את שביל החלב בשמיים.
הפעילות היא בין שעה וחצי לשעתיים (אלא אם נכתב במפורש אחרת). אבל אנחנו תמיד נהנים להישאר יותר ולהמשיך לגלות את צפונות היקום וכל מה שמסקרן.
אנחנו מקיימים את הפעילויות הפתוחות שלנו באזור מכתש ירוחם. באישור ההרשמה לאחר רכישת הכרטיס תקבלו גם קישור להגעה למיקום המדויק בו תתקיים התצפית (באפליקציית Waze). חשוב לשים לב: ביום התצפית עלולים להיות שינויים במיקום (בסביבת מכתש ירוחם) בגלל מזג אוויר או עומס מטיילים. במידה ויש שינוי תקבלו על כך הודעה עם המיקום המעודכן.
אכן. יש גישה נוחה לעגלת תינוק או כיסא גלגלים. אולם, נקודת המפגש עלולה להשתנות ברגע האחרון בשל התנאים (מזג אוויר או עומס של מטיילים), ולכן נשמח שתעדכנו אותנו עם הזמנת הכרטיס לטובת ההיערכות במקום.
ביגוד חם ונעליים סגורות חובה. בשעות הערב והלילה מזג האוויר במדבר עלול להיות קר גם באמצע אוגוסט ולכן יש להצטייד בהתאם. עדיף שיהיה לכם עוד סוודר או מעיל ברכב ולהוציא אותו בשלוף בעת הצורך. סתם מבאס שחולצה קצרה תפגע לכם בחוויה. בנוסף, חשוב ביותר להגיע עם נעליים סגורות. הפעילות בטבע תחת כיפת השמיים בשעות החשיכה ולא תמיד רואים על מה אנחנו דורכים. הבטיחות מבחינתנו היא מעל הכול. הקפידו על כך.
אנחנו תלויים בחסדי שמיים. ולכן ייתכנו מפעם לפעם ימים מעוננים שלא יאפשרו קיום התצפית כמתוכנן. במידה ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו פעילות תצפיתית שגרתית, ייתכן ונצמצם או נשנה את אופי הפעילות ונתאימה לסיטואציה, או נבטלה - על פי הניסיון העשיר שצברנו. במקרה של ביטול הפעילות יתקבל זיכוי מלא בגינה. חשוב לציין כי אנו עוקבים אחרי מצב מזג האוויר עד לרגע האחרון והודעה על ביטול פעילות במקרה כזה עלולה להתקבל גם בסמוך למועד הפעילות. מעבר לכך צריך גם לקחת בחשבון שלעיתים רחוקות עלולים להגיע עננים שלא הופיעו בתחזית בעיצומה של הפעילות. אין לנו שליטה על השמיים. קבלו זאת בהבנה.
אם גם אתם סקרנים למראה המרהיב של כוכבי הלכת דרך טלסקופ? אתם שוחרי מדע וידע כללי? חולמים על כוכבים גם ביום? הילדים שואלים אתכם שאלות על חלל ולא תמיד יש לכם תשובה? רוצים להביט לשמיים ולדעת את שמות הכוכבים ואיך מאתרים בקלות את כוכב הצפון או את כוכבי הלכת? מעוניינים לראות את קבוצת הכוכבים המייצגת את המזל שלכם בכיפת השמיים? אם הנהנתם "כן" על אחת או יותר מהשאלות, הפעילות הזו בדיוק בשבילכם. מדריכי שירת הכוכבים משתדלים להעביר הדרכה בהתאמה לסגנון, לגיל ולרמת הידע של המשתתפים - עד כמה שניתן. בפעילויות לכל המשפחה מתקיימת לילדים (גילאי 5-10) פעילות אסטרונומיה במקביל להדרכה למבוגרים על מחצלת סמוכה. כך גם המבוגרים יכולים ליהנות מהדרכה עשירה יותר בזמן שהילדים מקבלים הדרכה מותאמת עבורם. אנחנו ממליצים להגיע עם ילדים מגיל 5-6 ומעלה. עם זאת חשוב לציין כי הפעילות מתקיימת יחד עם משתתפים אחרים. אתם מכירים את ילדיכם יותר מכולם :) ועד כמה הם סקרנים.
אנו גובים תשלום מלא עבור ילדים מגיל 3 ומעלה. הם נלקחים בחשבון מבחינת מספר האנשים בקבוצה - על אף שייתכן והם אינם מבינים חלק מהתכנים.
אנחנו מביאים איתנו מחצלות נוחות וכרבוליות, ולכן אנחנו ממליצים "להתמחצל" – כלומר לשכב על המחצלות עם כרבולית חמימה ולהרים את העיניים לשמיים. ככה בטוח תראו כוכבים ואפילו הכפלתם את הסיכוי לתפוס מטאור - ולהביע משאלה. אם בכל זאת אתם חוששים שלא תסתדרו ללא כיסא, אנחנו ממליצים ומציעים לכם להגיע לתצפית עם כיסא מתקפל.

מדברים על מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על מצפה כוכבים - שירת הכוכבים?

מי אנחנו

מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

מצפה "שירת הכוכבים" לתצפיות אסטרונומיה הוקם על ידי משה גלנץ - מדריך אסטרונומיה בכיר המתגורר בירוחם, ששמח לחלוק את אהבתו הגדולה - השמיים, לאחר אינסוף לילות תחת כיפת שמיים זרועי כוכבים, לימודי אסטרונומיה, אסטרופיזיקה וידע נרחב ומעמיק על ההיסטוריה של האסטרונומיה והמיתולוגיה, .

תגיות

מה עושים באזור מצפה כוכבים - שירת הכוכבים

טוענים עבורך את המפה

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

טוען מוצרים...

כתבות על אטרקציות

חיפושים פופולרים עבור אטרקציות

שווה קריאה