כל המידע על סיורי הקרן למורשת הכותל: שלל סיורי סליחות בירושלים

הנה סיורי הסליחות שמחכים לכם:

לפני מן החומה: סיור סליחות בעקבות סיפורי ש"י עגנון ברחובות הרובע היהודי

בירושלים העתיקה על בתיה ורחובותיה קמים לתחייה סיפוריו של ש"י עגנון שהיטיב לתאר את קסמה ואת קסם אנשיה. בסיור סליחות זה נצעד בדרכי גיבוריו של עגנון דרך משכנות שאננים וימין משה, בואכה הר ציון וקבר דוד עד שנגיע לפנים מן החומה – אל תוככי הרובע היהודי והכותל המערבי. בכל מקום, כמו הותיר לנו עגנון משהו מיוחד משלו: משהו על ירושלים, משהו על סליחה ואהבה, משהו על הנפש ועוד משהו קטן, אבל ממש קטן... על עצמנו...

  • משך הסיור: כשלוש שעות | נקודת מפגש: טחנת הרוח של משכנות שאננים | נקודת סיום: הכותל המערבי.

סיור סליחות מוזיקאלי

חדש וייחודי – לצלילי פיוטי הסליחות, נצא לסיור סליחות מודרך בין סמטאות העיר העתיקה המסתיים במעמד הסליחות ברחבת הכותל המערבי.
בניגוני הסליחות העתיקים, ישנו קסם מיוחד. אנו מזמינים אתכם לסיור סליחות מודרך המלווה בנגן בין סמטאות הרובע היהודי, שיחשוף מעט מקסם זה. הסיור יעסוק בתכני הסליחות כפי שאלו באים לידי ביטוי באתריה השונים של העיר ירושלים ויסתיים בהגעה לרחבת הכותל, המלאה באומרי הסליחות בזמן זה של השנה. במהלך הסיור ניגע במושגי הסליחה, במנהגי התקופה ונחוש מעט מן האווירה המיוחדת השורה על העיר, ערב השנה החדשה. הסיור משלב בתוכו הדרכה ותחנות נגינה לכל אורכו.

  • בין האתרים בהם נבקר במהלך הסיור: משכנות שאננים, קבר דוד, גן התקומה, סמטאות העיר העתיקה, הכותל המערבי.

סליחות בעתיקות 

את סוד קסמן של מנהרות הכותל – כולם מכירים. חוויה מרגשת של מסע בזמן בין שכבות הסלע אל עבר ההיסטוריה המפוארת של העיר ירושלים. בימי הסליחות, מקבל מסע קסום זה משמעות נוספת ומיוחדת המעצימה את חווית הביקור במקום. הסיור יפתח בשער יפו וימשיך אל עבר סמטאות העיר העתיקה ואתרי המופת של הרובע היהודי. לאחר מכן, נרד אל רחבת הכותל ונכנס לסיור באתר מנהרות הכותל. במהלך הביקור באתר, יבקרו המשתתפים באולם קדום בו יאזינו המשתתפים לקטעי נגינה הלקוחים מתוך פיוטי הסליחות שיבוצעו על ידי נגן בכלי נגינה ייחודי.

  • בין האתרים בהם נבקר במהלך הסיור: שער יפו, סמטאות העיר העתיקה, מנהרות הכותל, הכותל המערבי.

ממעמקים קראתיך 

סיור חוויתי באזור רחבת הכותל באתרי החפירות שנחשפו בשנים האחרונות ושחלקם טרם נפתחו לקהל הרחב. בין האתרים בהם נבקר במהלך הסיור: מתחם תגליות הליבה, הגשר הגדול, חללים תת קרקעיים, הכותל המערבי. 

סיורי סליחות - מן החוץ אל הפנים

סמטאותיה הציוריות של שכונת נחלאות, בתי הכנסת הרבים שבה והפסיפס האנושי המרתק של העדות והמנהגים - כל אלו, מזמנים פגישה מיוחדת עם ירושלים בתקופת הסליחות. בסיור זה נכיר את סיפוריהן של השכונות ושל הדמויות המיוחדות שפעלו בהן. נספר על אמירת הסליחות של העדות השונות ונחשף לרבדים העמוקים הקיימים בכל אחד מאיתנו. המשכו של הסיור יהיה בין בתי העיר העתיקה המקפלת אלפי שנות געגוע. את הסיור נחתום בביקור ברחבת הכותל המערבי, מושא הערגה והגעגועים של העם – היהודי לאורך שנות דור.

  • בין האתרים בהם נבקר במהלך הסיור: סמטאות שכונת נחלאות, שער יפו,  סמטאות העיר העתיקה, הכותל המערבי.

סיור סליחות - פתח לנו שער

סיורי סליחות ייחודיים בעקבות הפיוטים והסליחות בעיר העתיקה ובכותל. עם רדת הערב בחודש אלול, עוטה העיר ירושלים הילה של חסד ורחמים. אנו מזמינים אתכם להתחקות אחר הפיוטים והניגונים המיוחדים של ימי הרחמים והסליחות יחד עם אלפי אומרי הסליחות הנוהרים אל עבר הכותל המערבי – מושא הערגה והגעגועים של העם היהודי לאורך שנות דור. במהלך הסיור – קטע נגינה עם נגן מפיוטי הסליחות וקבלת ספרון סליחות אישי. הסיור מיועד ליחידים ולקבוצות מאורגנות

  • בין האתרים בהם נבקר במהלך הסיור: משכנות שאננים, תצפית לעבר גיא בן הינום, קבר דוד, סמטאות העיר העתיקה, הכותל המערבי. 

מתי: הסיורים יתקיימו בימי הסליחות – א' באלול ועד ליום הכיפורים (23/8-28/9) בין השעות: 21:30-24:00 | מעמד הסליחות המרכזי יתקיים ביום חמישי, ח' בתשרי (28/9) בשעה 00:15 בלילה במעמד הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים

לפרטים נוספים ולהרשמה לסיורי הסליחות >>