הדרך שלא הכרתם לבירה: רכס השיירות ודרך בורמה

טיולי FREE TOUR: סיור מרתק במקומות שבהם פעלו לפני 71 שנים לוחמי הפלמ"ח, שחירפו נפשם על שמירת הקשר עם ירושלים הנצורה. נעבור בתוואי רכס השיירות, דרך המשלטים 16 ו-21 תוואי בו עובר גם שביל ישראל. משם נעלה על דרך בורמה, שם נשמע על פריצת הדרך שהצילה את ירושלים הנצורה.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

משך הסיור: 3 שעות | מתאים לילדים: מגיל 7 | נגישות: מתאים לנעזרים במקל הליכה, לא מתאים לכיסאות גלגלים, לעגלות ולנעזרים בקביים.טיול  free tour :    מחניון המכוניות נצא מערבה בתוואי רכס השיירות על דרך רחבה. רכס השיירות נמצא מדרום לשער הגיע שהוא ערוצו של נחל נחשון. לאחר הליכה לא ארוכה נגיע למשלט 16, שם נשמע על סיפור כיבוש רכס השיירות והכפר העוין בית מחסיר על ידי לוחמי חטיבת הראל של הפלמ"ח. נספר על מטוס חיל האוויר שנשלח לסייע ללוחמים בכיבוש הכפר ועקבותיו על ששת אנשי צוותו נעלמו. 

נמשיך את דרכנו מערבה ונגיע למשלט 21. מנקודת תצפית מרשימה זו נוכל לראות קטע גדול מכביש שער הגיא - כיום כביש 1, המשודרג לשישה נתיבים, וממולנו את הרכס הצפוני - רכס משלטים. כאן נספר את סיפור הקרבות לפריצת הדרך לירושלים במבצעים נחשון, הראל ומכבי, שבהם נפלו לוחמי פלמ"ח ומלווי שיירות: באב אל וואד... בדרך מוטלים מתינו...

בהשך דרכנו נפנה דרם-מזרחה ונעלה על תוואי דרך בורמה. נספר את סיפור פריצת הדרך על ידי לוחמי פלמ"ח, דרך שבעזרתה נשמר הקשר בין השפלה למאה אלף תושבי ירושלים. נסיים את המסלול ליד חניית המכוניות.

  • הצעה להמשך היום: מטיילים שירצו להמשיך ולטייל עצמאית, יוכלו לעלות לשמורת המסרק הסמוכה לחנייה, שם היה משלט 17, ולסייר במסלול מעגלי של כחצי שעה בדרגת קושי קלה (יש להצטייד במים וכובע, מכנסיים ארוכים ונעליים נוחות להליכה - לא סנדלים).
     
צילמתם בסיור? העליתם את התמונות לפייסבוק? תייגו את עמוד הפייסבוק של טיולי (tiuli@) ואולי נפרסם את התמונות שלכם בעמוד שלנו, כדי שכולם יוכלו לראות!

בהדרכת

חיים סופר

חיים סופר (M.Sc). מורה דרך מוסמך מס' רישיון 12264. בוגר בית הספר לתיירות (שלוחת ת"א). שפות הדרכה: עברית ואנגלית. התמחות: סיורי שטח וסיורים עירוניים. דגשים על גיאוגרפיה, היסטוריה מכל התקופות, התיישבות ציונית ומורשת קרב.

חוות דעת על הדרך שלא הכרתם לבירה: רכס השיירות ודרך בורמה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג