עיר לבנה, עיר שחורה: למדינה האחרת בתחנה הישנה

טיולי FREE TOUR: נסייר בשולי תל-אביב במדינה האחרת ברחובות שכונת נווה שאנן. נגלה כי באזור הזה ובסביבתו מסתתרים סיפורים מרתקים מעבר למציאות המורכבת באזור. רוצה לראות ולנסות ולהכיר את המציאות באזור התחנה המרכזית שהוא מדינה אחרת, אם כי הוא ממש מתחת לאף במה שמכונה לא פעם מדינת תל-אביב?

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

"הייתי יורד בתחנה הישנה, והיא היתה לי מדינה אחרת

כך כתב קובי אוז לפני שנים לא מעטות.

נסייר באזור פחות מטויל אבל ייחודי, אשר נמצא ממש “מתחת לאף” של שדרות רוטשילד, שהן חלק  מ‘העיר הלבנה’ ואחד ממעוזי ההון בישראל, ונגלה שגם כאן יש מורשת היסטורית מרתקת וגם דילמות חברתיות.

נפתח את הסיור בגילוי של מגדל החנוכיה בתל-אביב. נמשיך אל שכונת רמת השרון (אבל בתל-אביב!), בה נשוב אל ימי הזוהר של הבורגנים  בין בתי פאר של המשפחות האמידות ו'החומה הסינית' שחלקם עברו שימור מרהיב. נתאר את דעיכת השכונה ואת המציאות הקשה שהיתה שם בגינת השרון (גן החשמל כיום) ונספר על ההתחדשות העירונית של השכונה ששינתה את פניה.

נחלוף על תחנת הכוח הראשונה של חברת החשמל בארץ-ישראל, ונתאר כיצד חושמלה תל-אביב. נספר על המבנה הייחודי של בית הדר במקום בו היו פעם פרדסים, ונחשוף תוכנית לפוצץ אותו שעמדה במוקד המאבק בין המחתרות. נגלה גם היכן נחבאת בתל אביב תחנת רכבת ללא פסים.

נמשיך אל שכונת נווה שאנן - השכונה שהוקמה בשנות העשרים, ותוכננה בצורה מיוחדת. מאז הקמתה היתה נווה שאנן החצר האחורית של תל-אביב. בקירבתה הוקמה התחנה המרכזית הישנה וכעבור כשני עשורים גם התחנה החדשה. בסיור נתאר כמה מהתופעות שנדחקו אל החצר האחורית הזו…

נגלה יוצר ישראלי חשוב ומפורסם שנולד בשכונה ונכיר את המציאות המורכבת של האזור, תוך חשיפה למציאות חייהם של הוותיקים, מהגרי העבודה והקהילות האריתריאית והסודנית.

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על עיר לבנה, עיר שחורה: למדינה האחרת בתחנה הישנה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג