כל המידע על עיר לבנה, עיר שחורה: למדינה האחרת בתחנה הישנה

"הייתי יורד בתחנה הישנה, והיא היתה לי מדינה אחרת

כך כתב קובי אוז לפני שנים לא מעטות.

נסייר באזור פחות מטויל אבל ייחודי, אשר נמצא ממש “מתחת לאף” של שדרות רוטשילד – אחד ממתחמי העיר הלבנה ומעוז ההון בישראל, ונגלה שגם כאן יש מורשת היסטורית מרתקת וגם דילמות חברתיות.

נמשיך אל שכונת רמת השרון, בה נשוב אל ימי הזוהר של הבורגנים  האמידים בעיר בין בתי הפאר שחלקם עברו שימור מרהיב. נתאר את דעיכת השכונה ואת המציאות הקשה שהיתה שם בגינת השרון (גן החשמל כיום) ונספר על ההתחדשות העירונית של השכונה ששינתה את פניה.

נחלוף על תחנת הכוח הראשונה של חברת החשמל בארץ-ישראל, ונתאר כיצד חושמלה תל-אביב. נספר על המבנה הייחודי של בית הדר במקום בו היו פעם פרדסים, ונחשוף תוכנית לפוצץ אותו שעמדה במוקד המאבק בין המחתרות. נגלה גם היכן עברו פעם פסי מסילת הרכבת ומה נותר מאותם הימים.

נמשיך אל שכונת נווה שאנן - השכונה שהוקמה בשנות העשרים, ותוכננה בצורה מיוחדת. מאז הקמתה היתה נווה שאנן החצר האחורית של תל-אביב. בקירבתה הוקמה התחנה המרכזית הישנה וכעבור כשני עשורים גם התחנה החדשה. בסיור נתאר כמה מהתופעות שנדחקו אל החצר האחורית הזו…

נגלה יוצר ישראלי חשוב ומפורסם שנולד בשכונה ונכיר את המציאות המורכבת של האזור, תוך חשיפה למציאות חייהם של הוותיקים, מהגרי העבודה והקהילות האריתריאית והסודנית.

הטיול נערך במסגרת טיולי FREE-TOUR  למידע