תצפיות ומעיינות, מהר השמחה-נבי סמואל ועד כפר קסום על מדרון-ליפתא מפגש בשעה 10:00

טיול free tour : סיור ברכבים פרטיים, הסיור לא מתאים למתקשים בהליכה. נתחיל בגן לאומי "נבי סמואל", נעשה תצפית מרהיבה על הסביבה. נפקוד את הקבר שלפי המסורת, זהו קברו של שמואל הנביא, נסייר בין השרידים מתקופות מגוונות באתר. נרד ל"עין חנה" מעיין הנובע ממערה. נשמע על היסטורית המקום. לאחר נסיעה של כ 10 דקות נרד לליפתא, הכפר הרדום והקסום, במדרונות היורדים לנחל שורק. בליפתא נגיע למעיין, ניקבה (בה נוכל להלך) ובריכה, נשוטט בין בתי הכפר.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול  free tour :   
נבי סמואל הוא הר השמחה, מקום מלא הוד, קבר נביא קדוש, בית כנסת ומסגד באותו אתר, מעיין מקסים הנובע ממערה, מקום ספוג היסטוריה וקרבות, ומסתכל על סביבתו מגבוה.
בחלקו השני של הסיור:
נרד בזהירות לכפר ליפתא  – הירידה והעליה לליפתא תלולה (10-15 דקות),  הסיור כולל הליכה בין סלעים, שבילים לא מסומנים וקוצים,  מומלץ לנעול נעלים סגורות וגבוהות ולהביא פנס  וסנדלים - הכפר הנמצא בכניסה המערבית לירושלים הוכרז כאתר טבע עירוני, בתי הכפר נטושים, אך מאפשרים להתרשם מייחודו של הכפר בהיבטים של אדריכלות, טבע וחקלאות.
בבריכה הסמוכה למעיין ולנקבה, נוכל לשכשך את רגלינו, ועם תאורת הפנס וסנדלים לרגלינו נוכל להיכנס לנקבת המעיין המסקרנת שבאורך 70 מטר .
נשוטט בין בתי הכפר ליפתא, שנחה בשלווה רדומה על המדרונות התלולים היורדים לנחל שורק.
לאחר נסיעה של כ 10 דקות, נגיע לגן לאומי נבי סמואל.
 

בהדרכת

ברוך פריימן

מורה דרך מוסמך, יליד ירושלים

חוות דעת על תצפיות ומעיינות, מהר השמחה-נבי סמואל ועד כפר קסום על מדרון-ליפתא מפגש בשעה 10:00

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...