כל המידע על אטרקציות בסמוך לכפר תבור

המושבה כפר תבור, מעבר להיותה מקום עם היסטוריה ומעמד בתולדות ההתיישבות העברית בארץ (עוד מימי "מסחה") והעובדה שהיא מחזיקה בתוכה מספר מקומות מעניינים כמו מוזיאון המושבה ומוזיאון המרציפן, ממוקמת גם במקום מעניין במזרח הגליל התחתון - בדיוק על הגבול בין החלק המרכזי הררי של הגליל התחתון והחלק המזרחי - רמתי שלו. לכן כפר תבור יושבת במרחק נגיעה ממספר מקומות מעניינים.

אם מצרפים לכך את זה שאוטובוסים שנוסעים לכיוון קריית שמונה / טבריה עוצרים שם כל הזמן, נקבל מרכז טיולים יפה בלב הגליל התחתון. מכפר תבור אפשר לצאת ל: נחל תבור היפהפה, נחל יבנאל, עמק יזרעאל וגבעת המורה, יער בית קשת, רכס הרי נצרת וכמובן הר תבור עצמו. קל להגיע והאופציות מגוונות. מומלץ לסוף שבוע ארוך, בכל עונה. נחל תבור וכל הסביבה מתמלאת בפריחה מדהימה בסביבות מרץ - אפריל.

בסביבות התבור יש המון מה לראות. להלן כמה טיפים:

1. בצד המערבי של התבור יש אוהל בדואי. אפשר להחנות את הרכב לידו בחניה מסודרת ויש משם כל הזמן מוניות שיעלו אותך לפיסגת התבור, שיש שם מינזר ואפשר לבקר בו. אחר כך יש שביל לא קשה ולא ארוך מתאים לילדים מגיל 6 לרדת בתוך חורש טבעי לחנית הרכב.

2. סיור רכב- נכנסים לכביש הגישה של קיבוץ בית קשת ויש לפני שער הקיבוץ שלטי הכוונה של הקרן הקימת דרך בית קשת בטבע אפשר לצאת ממנה גם בצומת גולני וגם בנצרת עלית וגם להסתובב בשבילים הסלולים במקום, שזרוע בשולחנות לפיקניקים, ולחזור לנקודת הכניסה.

3. להיכנס לכפר תבור לפי שילוט ליקב או מוזיאון המרציפן, יש שם פארק יפה, אפשרות לסיור ביקב קטן עם הסברים וטעימות תמורת כ - 25 שקלים, אפשר לשבת וליצור דמויות ממרציפן וגם לאכול אותן, מי שאוהב.

4. להיכנס לשדמות דבורה - יש מקום שנקרא "דבורת התבור", ויש שם תצוגה של ייצור הדבש, מקום מאוד ייחודי.

ארבע הנקודות שציינתי לעיל הן ברדיוס של כחמישה קילומטר סך הכל.