מוזיאון ראלי בקיסריה

במוזיאוני ראלי, שנמצאים בקיסריה, תמצאו שלל יצירות אמנות לטינית, ואמנות מהמאות ה-16 ועד ה-18, וכמו כן גם אוסף גדול של פסלי סלבדור דאלי ואמנים נוספים. המוזיאונים נמצאים במבנים מרשימים ומוקפים בגן פסלים נעים לשוטטות
| 04/02/2019

מוזיאון ראלי 1

מוזיאן זה נמצא במבנה שנבנה בסגנון ספרדי-קולוניאלי ומציג פסלים וציורים השייכים לעולם האמנות הלטינו-אמריקאית. בקומה השנייה של מוזיאון זה תוכלו לראות לגלות עבודות של פסלים מפורסמים: דאלי (אחד האוספים הגדולים ביותר בעולם של פסליו נמצא פה!), רודן, אנדרי מסון ועוד. כמו כן במוזיאון זה ישנו אולם המיועד לתערוכות שמתחלפות אחת לשנה-שנתיים.

במוזיאון זה מוצגת דרך קבע התערוכה הארכיאולוגית "חלומו של הורדוס", שמתארת את קיסריה בשלל תקופותיה: הלניסטית, הרודיאנית, רומית, ביזאנטית, איסלמית וצלבנית. מומלץ להגיע לתערוכה זו לפני או אחרי יום טיול בעתיקות קיסריה.

מוזיאון ראלי 2

במוזיאון זה, בן ארבעת הקומות, מוצגת אמנות קלאסית והוא משמש כמקום להנצחת תור הזהב של גדולי יהדות ספרד. פה תוכלו לראות ציורים מהמאות ה-16 עד ה-18 בנושאי התנ"ך. החצר הגדולה בכניסה למוזיאון החדש נבנתה בהשראת הצר ארמון אלהמברה, הנמצא בגרנדה שבספרד. כמו כן, בכניסה נמצאת מזרקה המדמה את זו שבאלהמברה: מזרקה עם 12 אריות, המייצגים את 12 שבטי ישראל ומפיהם זורמים מים.

המוזיאונים משמשים בין היתר כאנדרטה לזכר היהודים שגורשו מספרד ופורטוגל, ולזכר הקהילה היהודית של סלוניקי שנכחדה כמעט כולה בשואה, ותראו איזכורים לכך בחלק מהיצירות. כמו כן, מול הכניסה למוזיאון ראלי 2 ניצב אוביליסק שיש גדול לזכר קהילות היהודים באיטליה ולזכר האיטלקים שהצילו יהודים במלחמת העולם השנייה.

מידע כללי

שעות פתיחה:

שני, שלישי, חמישי ושבת: 10:30 - 17:00 | שישי: 10:30 - 15:00
ראשון ורביעי - סגור

פרטים נוספים:

  • הכניסה למוזיאוני ראלי היא ללא תשלום.
  • אין קפטריה או חנות מזכרות
  • אין סיורים מודרכים, אך ניתן להגיע אם מדריך חיצוני, אם תבחרו בכך
  • בהגעה למקום תקבלו עלון הסברה כללי (קיים בשש שפות). 

הוראות הגעה

שדרות רוטשילד, ליד מגדל המים

waze: מוזיאון ראלי בקיסריה

נתקעתם עם הרכב בדרך למוזיאון ראלי בקיסריה?

בדיוק בשביל זה יש את אפליקציית צ'ק אפ, שתוציא אתכם מהצרה! ועכשיו חודש ראשון במתנה לגולשי טיולי, בהקלדת קוד קופון 300119. להורדת האפליקציה לחצו כאן >>

מודעה

חוות דעת על מוזיאון ראלי בקיסריה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...